MS Dhoniଙ୍କ ରାଗରେ ଡରିଗଲେ ଅମ୍ପାୟର ଆଉ ବଦଳାଦେଲେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ତାପରେ ଏବେ ସବୁଆଡେ ହେଉଛି ଚର୍ଚ୍ଚା… କଣ ସବୁ Fix…

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ଅଭାବ ନାହିଁ| ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏହିପରି ଏକ ଖେଳ ହୋଇପାରିଛି ଯାହାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଆଇପିଏଲ୍ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସର୍ବବୃହତ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ , ସେହିଭଳି ଏହା ମଧ୍ୟ ବିବାଦର ଅଗ୍ରଭାଗରେ ରହିଆସିଛି | ଯେହେତୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ, ପୂର୍ବ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ, ଅନେକ ପ୍ରକାରର ବିବାଦ ଥିଲା ଯାହା ବିଷୟରେ ବହୁ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା | ଯଦି ଆମେ IPL 2020 ର ଏହି ସିଜନ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ଏହି ସିଜନରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବିବାଦ ହେଡଲାଇନରେ ଆସୁଛି | ଏପରିକି ଆଇପିଏଲର 13 ତମ ସିଜନ ମଧ୍ୟ ବିବାଦର ଦାଗରୁ ରକ୍ଷା ପାଇନାହିଁ |

ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର 29 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ସଚିନ ୱାଟସନଙ୍କ 42 ରନ୍ ଏବଂ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ 41 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 10 ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହ 10 ଟି ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 25 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 20 ଓଭରରେ 6 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 167 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ 8 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 147 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା, ଏହି କାରଣରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ 20 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏବଂ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଯାହା ଇଣ୍ଟରନେଟ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କ୍ରୋଧ ସାମ୍ନାରେ ଅମ୍ପାୟର ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇଲେ


ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ CSK ମ୍ୟାଚକୁ 20 ରନରେ ଜିତିଛି | କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କ୍ରୋଧ ହେତୁ ଅମ୍ପାୟର ହ୍ୱାଇଟ ବଲ ଦେଇନଥିଲେ। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କ୍ରୋଧର ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।


ଯେତେବେଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ତା ଇନିଂସ ଖେଳୁଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହା 19 ଓଭରର ଥିଲା। 19 ତମ ଓଭରରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କୁ ଅଫ-ଷ୍ଟମ୍ପରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଅମ୍ପାୟର ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏଥିରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଭିଡିଓରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା କ୍ରୋଧ ଦେଖି ଅମ୍ପାୟର ଏହାକୁ ଏକ ୱାଇଡ଼ ବଲ୍ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କ୍ରୋଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅମ୍ପାୟର ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି।


ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବିଜୟ ପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଭଲ ଥିଲା ଏବଂ ଶେଷ ଅଭର ମାତ୍ର 2 ପଏଣ୍ଟ। ମୁଁ ଭାବୁଛି 2 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛୁ ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ଭଲ କରିଛୁ | ଏହା ଏକ ଭଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା, ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଲୋଜ ଇନ୍ଫ ଥିଲା| ଏକ ଓଭର ଟିକିଏ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା, କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଭଲ ଥିଲା। “

Share Your Views In Comments Below

comments