ମହିଳା କନେଷ୍ଟବଲ ଖୋଜି ବାହାର କରିଦେଲେ 76 ଜଣ ନିଖୋଜ ଛୁଆଙ୍କୁ, ଖୁସି ହୋଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଦେଲେ ଏମିତି ଉପହାର…

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର କନେଷ୍ଟବଲ ସୀମା ଢାକାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଏଏସଆଇ କରାଯାଇଛି। ନିଖୋଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସୀମା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ପ୍ରଥମ ଏଭଳି ପୋଲିସ ଅଫିସର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ସୀମା ଦେଢ଼ ମାସ ଭିତରେ ଅର୍ଥାତ 75 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ 76 ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖୋଜି ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ମିଶାଇଛନ୍ତି। ସୀମାଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ପୋଲିସ କମିଶନର ଏସ.ଏନ୍ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ତାଙ୍କୁ ଟର୍ନ ଓଭର ପୂର୍ବରୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ପରେ କନେଷ୍ଟବଲରୁ ASI ହୋଇଥିବା ସୀମା ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ମୁଖପାତ୍ର ଦୈଇଶ ସିଙ୍ଗଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୨ ତାରିଖ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିଶନର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିଖୋଜ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଗ୍ରୀମ ଏବଂ ଅସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ।

ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଅଫିସର ଏବଂ କନଷ୍ଟେବଳ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ 14 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ନିଖୋଜ 50 ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି ପାଇବେ, ସେମାନଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପୂର୍ବରୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯିବ। ଅତିକମରେ 15 ପିଲା ପାଇଥିବା ଅଫିସର କିମ୍ବା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଅସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ | ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଅନେକ ପୋଲିସ ପିଲା ଖୋଜୁଥିଲେ।


ସମୟପୁର ବଦଲି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ ସୀମା ଦେଢ଼ ମାସ ମଧ୍ୟରେ 76 ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ପାଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 56 ଜଣ 14 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସ ଥିଲେ | ସୀମା ଦ୍ୱାରା ନିଖୋଜ ଥିବା ପିଲାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସୀମା ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନିଖୋଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି।

ଅଗଷ୍ଟ ମାସରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ 1440 ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଖୋଜିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ମିଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ମିସିପାରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ଅନ୍ୟ ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅଗ୍ରଗତି କରିବା ଏବଂ ନିଖୋଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି କାଢ଼ିବା ବାକି ପୋଲିସ ମାନଙ୍କ ସାହସ ଏବଂ ଉତ୍ସାହକୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments