ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ କିଛି ଏମିତି କଥା କି କାନ୍ଧି ପକାଇଲେ ବୋନି କପୁର… ଆଉ ତାପରେ …

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ମହାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କର 24 ଫେବୃଆରୀ 2018 ରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ବାଥରୁମ ଟ୍ୟାବରେ ବୁଡ଼ିଯିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଶ୍ରୀ ଦେବୀ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣେ ମହାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି। 90 ଦଶକରୁ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିଆସୁଛନ୍ତି। କେବଳ ବଲିଉଡ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବରରେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ନିକଟରେ ସେ ଦୁଃଖ ପୁନର୍ବାର ଆସିଛି ଶୁଖିଯାଇଥିବା କ୍ଷତ ଫୁଣି କଷ୍ଟ ହେଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖି ଆର୍ଦ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା। କାରଣ ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବୋନି କପୁର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲିଖିତ The Eternal Screen Gods ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଏଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ |

ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବୋନି କପୁର ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅନେକ ଥର କାନ୍ଦିଛନ୍ତି। ସେ ସର୍ବଦା କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ଏବଂ ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି। ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ କହିଛନ୍ତି, “ଏହି ସମାରୋହର ସନ୍ଧ୍ୟା ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସିର ଘଟଣା, ଏହା କିଛି ମିଠା ଭରା ମୁହୂର୍ତ। ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରେ। ଏହି ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ ସମାରୋହରେ ମୋତେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପୁସ୍ତକ ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ବୋନି ଜୀ ମୋତେ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ମୋତେ କହିଥିଲେ, ମୋର ଆସିବାର କାରଣ ଶ୍ରୀ ଦେବୀ, ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରେ |

ଦୀପିକା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବଲିଉଡକୁ ଆସିଥିଲି, ସେତେବେଳେ ଶ୍ରୀ ଦେବୀ ମା ଏବଂ ବୋନି କପୁରଜୀ ସାର୍ ମୋ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।ସେମାନେ ମୋର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରେ ଉନ୍ନତି ଆଣି ମୋତେ ଅଭିନୟ ଟିପ୍ସ ଦେଇଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ, ମୁଁ ଶ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରି ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ଭାବୁଛି ଏବଂ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍ କାରଣରୁ ବୋନି କପୁର ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଦୀପିକାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ମୁଣ୍ଡ ଦେଇ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବନି କପୁର ଏବଂ ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କ ବିବାହ 1996 ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା |

ସେମାନଙ୍କର 2 ସନ୍ତାନ ଜାନଭୀ କପୁର ଏବଂ ଖୁସି କପୁର ଅଛନ୍ତି | ଶ୍ରୀ ଦେବୀ ବଲିଉଡର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ସୁପରଷ୍ଟାର ଏବଂ ମେଗା ଷ୍ଟାରର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛନ୍ତି। ସେ 1979 ରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ସୋଲା ସାୱାନ୍ ଚଳଚିତ୍ର ଜରିଆରେ| ଶ୍ରୀ ଦେବୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ 300 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ 2013 ରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୋମ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଶ୍ରୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments