ଦୋକାନରେ ଗ୍ରାହକ ହେଇ ପଶିଲେ ଏହି ଯୋଡି, କିଛି ମିନିଟ ପରେ ଦୋକାନ ଭିତରେ ହିଁ କରିଦେଲେ ଏମିତି କାଣ୍ଡ, ସବୁଆଡେ ଏମାନଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାହାରରୁ କିପରି ଏବଂ ଭିତରରୁ କିପରି ତାହା ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର | କେବଳ ଏହି ଜିନିଷର କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଲାଭ ଉଠାନ୍ତି, କିଛି ଲୋକ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବୋକା ବନାଇବାକୁ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଗରହୱା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୁର୍କି ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିଅନ୍ତୁ | ଏଠାରେ ଜଣେ ବିବାହିତ ଦମ୍ପତି ଗ୍ରାହକ ଭାବରେ ଏକ ସୁନା ଦୋକାନକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏମାନେ ଦମ୍ପତି ରୂପରେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ଦୁହେଁ ଏପରି କାମ କଲେ ଯେ ଦୋକାନୀ ସେମାନଙ୍କ ପଛରେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିଲା |

ବାସ୍ତବରେ ମେରାଲ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଆକଭାନିଆ ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ପୂଜା କୁମାରୀ ଏବଂ ଉପେନ୍ଦ୍ର ରାମ ଏକ ସୁନା ଦୋକାନରେ ଚୋରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁହେଁ ଏକ ସୁନା ଦୋକାନକୁ କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଦୋକାନୀ ଚନ୍ଦ୍ରଦେବ ସୋନି ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁନା ଲକେଟ୍ ଦେଖାଇଲେ | ସେ ଏକ ଲକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କପଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟଙ୍କା ନାହିଁ, ତେଣୁ ସେ ଏଟିଏମକୁ ଯାଇ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବେ ଏବଂ କେବଳ ଲକେଟ ନେଇଯିବେ।

ଦୋକାନୀ ଉଭୟଙ୍କ କଥାରେ ରାଜି ହେଲେ। ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଆଣିବାର ବାହାନା କରି ଏହି ଦମ୍ପତି ଯାଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ଦୋକାନୀ ନିଜର ଜିନିଷ ରଖିଲେ, ସେ ଏକ ଲକେଟ୍ କମ୍ ଦେଖିଲେ | ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲେ | ଦୋକାନୀ ଭାଗ୍ୟବଶତ ସେ ଚୋରି କରିଥିବା ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମେରାଲ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଦେବଗାନା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଧରିଥିଲେ।

ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ଦୁହେଁ ଚୋରିକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ ଖୋଜାଖୋଜି ବେଳେ ଲକେଟ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଦୋକାନୀ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବିନୋଦ କୁମାର ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ଏକ ସୁନା ଲକେଟ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଏହିପରି ଅନେକ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆସିଛି | କେବଳ ପୁରୁଷ ନୁହଁନ୍ତି, ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ହାତ ସଫା କରିବାର ବାହାନା କରି ଦୋକାନରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି। ତେଣୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସାବଧାନ ହେବା ଉଚିତ୍, ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ଦୋକାନରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବା ଜରୁରୀ | ଗ୍ରାହକଙ୍କ ରୂପ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments