ଦୁଧ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଶ୍ରମିକ କଲେ ଏମିତି ଘୃଣ୍ୟ କାମ, ପ୍ରଥମେ କ୍ଷୀରରେ ଗାଧେଇଲେ ଆଉ ତାପରେ ସେହି କ୍ଷୀରକୁ.. ଦେଖିଲେ ଆଉ ପିଇବେ ନାହିଁ ପାକେଟ କ୍ଷୀର

ଆମେ ସମସ୍ତେ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ | ଯେଉଁମାନେ କ୍ଷୀର ପିଉ ନାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ଏହାକୁ ଚା ପାଇଁ କିଣନ୍ତି | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବଜାରରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରେ ପ୍ୟାକେଜ୍ କ୍ଷୀର ଆଣିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣ ପ୍ୟାକେଟ୍ କ୍ଷୀର ଉପରେ ଭରସା କରିବା ବନ୍ଦ କରି ପାରନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି |

ଏହି ଭିଡିଓରେ, ଏକ ଦୁଗ୍ଧ କାରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକ କ୍ଷୀରରେ ଭର୍ତ୍ତି ବାଥଟବରେ ଗାଧୋଇଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି | ଏହା ପରେ ସେ ସମାନ କ୍ଷୀରକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାଗରେ ବଜାରକୁ ପଠାନ୍ତି | ଏହି ଭିଡିଓ ତୁର୍କୀର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଆଣ୍ଟୋଲିଆନ୍ ପ୍ରଦେଶର କୋନିଆ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି | ତେବେ ଦୁଗ୍ଧ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରମିକ ଆମ କମ୍ପାନୀକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ସେହି ବାଥଟବରେ ପାଣି ଏବଂ ସର୍ଫ ବ୍ୟତୀତ କ୍ଷୀର ନାହିଁ | ବାସ୍ତବରେ, ଟିକଟୋକ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଉଗୁର ତୁର୍ଗଟ ଏବଂ ସାୟର (ଉଗୁର ତୁର୍ଗଟ, ସାୟାର) କାରଖାନାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କକ୍ଷରେ ଏକ ଦୁଗ୍ଧ ବାଥଟବରେ ଗାଧୋଇବାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ଆୟତ୍ତ ବାହାରେ ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ପାଖରେ ପହଁଚିଲା, ସେମାନେ ଭିଡିଓକୁ ଆଧାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଏମ୍ର ସାଏର, ଯିଏ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ କାରଖାନାକୁ ଅପମାନିତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏହା କରିଥିଲେ।

ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କକ୍ଷ ହେଉଛି କାରଖାନାର ଏକ ଅଂଶ ଯେଉଁଠାରୁ କ୍ଷୀର ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇ ଆଗକୁ ପଠାଯାଏ | ଅନହାଇଜନିକ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ପ୍ରୋସେସିଂ ରୁମରେ ସାୱାର ଏବଂ ତୁର୍ଗୁଟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। କୋନିଆର କୃଷି ଓ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଅଲି ଇର୍ଗିନଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯାଞ୍ଚ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାରଖାନା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ। ତେବେ କମ୍ପାନୀକୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।


ଏହା କହିବା ଉଚିତ ଯେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଯେ କାରଖାନାର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଏହିପରି ଭାବରେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇକ୍ୟୁଏଡରରୁ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନାକର ମଇଳା ପକାଇଥିଲେ। ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଇକ୍ୟୁଏଡର୍ ଏହାକୁ ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୋଲି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଥିଲା।

Share Your Views In Comments Below

comments