ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ସହ ହେଇଗଲା ପ୍ରେମ, ସବୁଦିନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏମିତି କାମ… ତାପରେ ଦିନେ…

ଆଜି ଭାରତ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଦେଶ ଆଧୁନିକତା ଆଡକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗତି କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସମାଜର ଚିନ୍ତାଧାରା କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିକଶିତ ହୋଇନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କକୁ ଭାରତୀୟ ସମାଜ ଗ୍ରହଣ କରେ ନାହିଁ | ଯଦି ଏପରି ଘଟଣାରେ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସମଗ୍ର ପରିବାର ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି |

ଏବେ ଝାଡଖଣ୍ଡର କୋଡେରମା ଜିଲ୍ଲାର ଜୁମ୍ରିତିଲିଆ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟି ଯାଇଛି | ଏଠାରେ, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଦୁଇ ଭଉଣୀ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ସମଲିଙ୍ଗୀ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବାହି ଗତ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଘରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନେଇଯିବା ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲା।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଅଟନ୍ତି । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଘରଲୋକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ପୁଅମାନଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଭଉଣୀ ଘରୁ ପଳାଇ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଝିଅମାନେ ନିଖୋଜ ହେବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ତିଲୟା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଜିଲ୍ଲାର ଚାନ୍ଦୱାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସେଠାକୁ ଯାଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ଧରି ନିଜ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଏଠାରେ ସେମାନେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ପୋଲିସ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଗାଳି ଦେଇ ତଡି ଦେଇଥିଲା।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ଝିଅ ବୟସ୍କ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଦମ୍ପତି କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ନିଜ ଜୀବନକୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ବିତାଇବେ ବୋଲି ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଜିଦ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାର ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments