ଏହି 5ଟି ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଭିଶାପ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ ନଭେମ୍ବର 30ର ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ତ ନାହିଁ ଏହା ଭିତରେ ଜାଣନ୍ତୁ…

କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଶୁକ୍ଲ ପକ୍ସର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ତିଥି ଅର୍ଥାତ୍ 30 ନଭେମ୍ବରରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେଉଛି ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ଯାହାର ମୋଟ ଅବଧି 4 ଘଣ୍ଟା 21 ମିନିଟ୍ ରହିବ | ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନୁହେଁ ବରଂ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ | ଯଦିଓ ଏହା ଏକ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନିକ ଘଟଣା ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହା ପଛରେ ବିଭିନ୍ନ ଧାରଣା ଉପସ୍ଥାପନ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ରାଶି ଉପରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି। ଯଦି କିଛି ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ, ତେବେ ଏହା କିଛି ରାଶି ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ପକାଇବ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ରାଶିଗୁଡିକ ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି |

ମେଷ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମେଷ ରାଶି ଠାରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିପାରେ | କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ କାହା ସହିତ ଝଗଡା ହୁଅନ୍ତ ନାହିଁ |

ବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ କିଛି ଭଲ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବେ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କ୍ଷତି ହେବ, ଆପଣ ଏହାକୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ | ଏହା ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ | ଘର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ |

ବୃଷ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ନଭେମ୍ବର 30 ର ଉପଛାୟା ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଏହି ରାଶି ଉପରେ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି, ତେଣୁ ଏହି ଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ | ସଂକ୍ରମଣରୁ ନିଜକୁ ଦୁରେଇ ରଖନ୍ତୁ |

ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ, କୌଣସି ପ୍ରକାର ଝଗଡା ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସମୟ ହେବ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଯଦି ଆପଣ କାମ ଜାରି ରଖନ୍ତି, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫଳ ପାଇବେ |

ମିଥୁନ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମିଥୁନ ରାଶି ଠାରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ । ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ଆୟଠାରୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ, ଏହା ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଆପଣ କାହାଠାରୁ ଋଣ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ହରାଇବାକୁ ପଡିପାରେ |

ଆପଣଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ତେଣୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ବନୁଛି | ବୃତ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାହ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ, ଘରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ |

କର୍କଟ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ କର୍କଟ ରାଶି ଠାରୁ 11ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଗ୍ରହଣ କର୍କଟ ରାଶି ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିବ ଏବଂ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରେରେ ସଫଳତା ପାଇବ |

ଘର ପରିବାରରେ ଭଲ ପରିବେଶ ରହିବ | ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ |

ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ରହିବ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ଆୟର ଉତ୍ସ ଖୋଲିବ | ଚାକିରି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଶାରୀରିକ ସୁବିଧାରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ |

ସିଂହ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଠାରୁ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଫଳର ଦଶମ ସ୍ଥାନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ବଢ଼ିବ, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ସାଥୀ ସହିତ ଏକ ନୂତନ ରଣନୀତି ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ |

ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ସମ୍ପର୍କ ସୁଧୁରିବ | ଆପଣଙ୍କରର ମନ ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ରହିବ | ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ | ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଆସିବ ନାହିଁ |

କନ୍ୟା ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
କନ୍ୟା ରାଶି ଠାରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ହେବା ସହିତ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି |

ଯଦି ଆପଣ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସମୟ ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଉପକୃତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ଼ ହେବ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟ ଅଛି ସେମାନେ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ନୂତନ ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ, ତେବେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ |

ଯଦି ଆପଣ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହେବ | ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ | ଯେଉଁମାନେ କୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ତୁଳା ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଉପଛାୟା ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଯାହା ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି, ତାହା ତୁଳା ରାଶିର ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ ନାହିଁ | ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସନ୍ତୁଳନ ଖରାପ ହେବ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଭାବି ଚିନ୍ତି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଅଦରକାରୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ଟେନସନ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

ବିଛା ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ବିଛା ରାଶିର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ସମୟରେ ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତା ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ |

ବିଛା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ | ଏହା ସହିତ ଭ୍ରମଣର ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଗଠନ ହେଉଛି, କିନ୍ତୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଆପଣ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏଥିରେ ଉନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଯଦି ଆପଣ କିଛି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ |

ବିଛା ରାଶି ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ନିଜ ଦକ୍ଷତା ଦ୍ୱାରା ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ ନିଜ ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଦୂର ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ଧନୁ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଧନୁ ରାଶିର ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ଭ୍ରମଣ ଉଭୟ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ଟିକିଏ ଅଧିକ କାମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳ ହେବାରୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ଅନେକ ନୂତନ ଜିନିଷ ଶିଖିପାରିବେ, ଯାହା ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିତର୍କ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତଥାପି, ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଏଥି ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ମକର ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମକର ରାଶିର ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ, ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଥର ବହୁତ ଭଲ ହେବ | କ୍ୟାରିୟରରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ମିଳିବ |

ଏହି ଗ୍ରହଣ ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୟାସରେ ଅପାର ସଫଳତା ପାଇବେ | ଏହା ସହିତ ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

ମକର ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ, କିନ୍ତୁ ପିତାଙ୍କଠାରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ହୋଇପାରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍, ଯାହାଫଳରେ ସମ୍ପର୍କର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରହିବ |

ଏହି ରାଶି ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଅର୍ଥାତ, ଏହି ସମୟରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ସମୟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କୁମ୍ଭ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଗଭୀର ହେବ | ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସୁଛି |

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେତୁ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ସେବା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ଏଥିସହ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଅସୁସ୍ଥତା ଦୂର ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚାପ ମୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ବହୁଳ ଭାବରେ ଦେଖାଯିବ | ଏହିପରି, କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଟିଳତାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ନୂତନ ଅନୁଭୂତି ଦେଇ ଗତି କରିବେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ଅନେକ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଘର ପାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ | ପିତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଜମି ସହ ଜଡିତ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରଭାବ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ | ଏହି ସମୟରେ, ମିନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ନୂତନ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇପାରିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ |

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମୀନ ରାଶିର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ | ଏହିପରି, ପଡ଼ୋଶୀ ଏବଂ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କଠାରୁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ତଥାପି, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବ ଏବଂ ଚାପିରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ବହୁଗୁଣିତ ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କିଛି ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ |

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆପଣ ଟିକିଏ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭାରୀ ହେବେ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ |

Share Your Views In Comments Below

comments