ଦୁଃଖଦ: ଏହି ହିରୋଙ୍କର ଆଜି ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି ଅବସ୍ଥା ଦେଖିକି ସ୍ତବ୍ଦ ରହିଯିବେ ଆପଣ, ଭଗବାନ କାହିଁକି ଏମିତି କରନ୍ତି

ଯେପରି ଆମେ ଜାଣୁ, ସମୟ ବଦଳିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ ଏବଂ ଏକ ଭଲ ସମୟ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟ ଉଭୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସେ ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନର ଖରାପ ସମୟ ହେଉଛି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା | ଏହା ଏକ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ଅଭିନେତା ମୋହନିଶ ବାହଲଙ୍କ, ସେ ତାଙ୍କ ସମୟର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଥିଲେ | ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଏହି ହିରୋ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ସହିତ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଦୁଃଖିତ ହେବେ |

ସେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା | ମୋହନିଶ ବେହେଲ 14 ଅଗଷ୍ଟ 1961 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ମୋହନିଶଙ୍କ ମା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜୋଲଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ। ମୋହନିଶ ବାହଲ ମୁମ୍ବାଇରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଦୁଇଟି ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି।

ମୋହନିଶ ବେହଲ 1983 ରୁ ବେକରାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିଲେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମନେ ଅଛି, ଏହି ଅଭିନେତା ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅଧିକାଂଶ ନକାରାତ୍ମକ ଭୂମିକା ତୁଲାଇଛନ୍ତି, ଏହା ସତ୍ୱେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ କଳାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ସେ ହମ୍ ଆପକେ ହେନ୍ କୋନ ଏବଂ ହମ୍ ହମ୍ ସାଥ ଫିଲ୍ମରୁ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଲାଭ କରିଥିଲେ | ଏହି ଦୁଇଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ |

କିନ୍ତୁ ସମୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସଫଳତା ଛଡ଼ାଇ ନିଆଗଲା ଏବଂ ମୋହନିଶ ନିଜେ ଏକ ବଡ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି IANS ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଏହା କହିଥିଲେ ଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନା, ମୁଁ କଦାପି ପରଦାରେ ରହିବି ନାହିଁ | ମୁଁ ଯୋଜନା କରୁନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଶିଳ୍ପ ମୋତେ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ଦେଉଛି | ମୁଁ କୌଣସି ଭଲ କାମ ପାଇପାରୁ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିରେ ମୁଁ କାମ କରିପାରିବି। ”

ମୋହନିଶ ବହଲ ତାଙ୍କ ସମୟର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୂତନଙ୍କ ପୁଅ, ତଥାପି ଆଜି ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ କୌଣସି କାମ ଦେବାକୁ କେହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ସମୟ ମୋହନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଯେ ସେ କେବଳ କାମ ପାଇନାହାଁନ୍ତି | ଆଜିର ସମୟରେ, ତାଙ୍କୁ ସିରିଏଲରେ ଏକ ଛୋଟ ଭୂମିକା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଘଟିଛି, ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଏହି ଅଭିନେତା, ଯିଏ ପ୍ରକୃତରେ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମୟ କାହାକୁ ଛାଡି କାହାକୁ ଉଠାଇ ପାରିବ, ସେଥିପାଇଁ ସମୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

Share Your Views In Comments Below

comments