ଏ ହେଉଛନ୍ତି Bollywoodର 10 ଜଣ ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଅଭିନେତା, ଏମାନଙ୍କର ଗୋଟେ ଫିଲ୍ମର ଫିସ ଶୁଣିଲେ ଉଡ଼ିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ…

ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଅଛି ବୋଲି ଏହା କାହାଠାରୁ ଲୁକ୍କାୟିତ ନୁହେଁ | ଏଠାରେ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ ମିଳିଯାଇ ଥାଏ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡିକୁ ହିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏଥିରେ କାମ କରୁଥିବା ତାରକାମାନଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଅଛି | ଅନେକ ଥର, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ତାରକାଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆଧାରରେ ହିଟ୍ ହୋଇଯାଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଫିଲ୍ମର ସୁପରଷ୍ଟାର ଯେତେ ବଡ, ସେ ଅଧିକ ପ୍ରଚାର କରିବେ | ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ଏହି ସୁପରଷ୍ଟାରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ଆଧାର କରି ବିପୁଳ ଫି ଆଦାୟ କରନ୍ତି |

ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ଏକ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପାଇଁ ଏତେ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ନିଅନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ | ଆପଣ ଏହି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ତାରକା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିପାରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ତାଲିକାରେ କିଏ କିଏ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ସାହିଦ କପୁର:

ସାହିଦ ବଲିଉଡରେ ଚକୋଲେଟ୍ ହିରୋ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ | ସେ ଯେତେ ଭଲ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି, ସେତେ ଭଲ ନାଚନ୍ତି | ଆଜି ବି ସାହିଦ ଅନେକ ଝିଅଙ୍କ ଫ୍ୟାବୋରେଟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ। ସାହିଦ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 15 ରୁ 18 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରନ୍ତି |

ରଣଭୀର ସିଂ:

ରଣଭୀର ସିଂ ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଭିନେତା ଯିଏକି ‘ବାଜିରାଓ ମସ୍ତାନୀ’ ‘ପଦ୍ମାବତ’ ‘ଗୋଲିୟୋନ୍ କି ରାସଲୀଲା ରାମଲିଲା’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦେଖାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରାୟ 20 କୋଟି ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି |

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ:

75 ବର୍ଷ ବୟସ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ନୂଆ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କୁ କଠୋର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେଉଛନ୍ତି। ଅମିତାଭ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 18 ରୁ 20 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରନ୍ତି |

ଅଜୟ ଦେବଗାନ୍:

ବଲିଉଡର ସିଙ୍ଗହମ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ଅଜୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦିଅନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ | ଗୋଟେ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବାକୁ ସେ 20 ରୁ 22 କୋଟି ନେଇଥାନ୍ତି |

ରଣବୀର କପୁର:

ନିକଟରେ ଫିଲ୍ମ ‘ସଞ୍ଜୁ’ରୁ ହେଡଲାଇନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ରଣବୀର କପୁର ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ 25 କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇଛନ୍ତି।

ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ:

ବଲିଉଡର ସୁପରହିଟ୍ ତଥା ସର୍ବୋତ୍ତମ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ହ୍ରିତିକ୍ ଯେକୌଣସି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ 40 କୋଟି ଫି ଆଦାୟ କରନ୍ତି।

ଅକ୍ଷୟ କୁମାର:

ବଲିଉଡର ଖିଲାଡୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରକାର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, କମେଡି, ରୋମାନ୍ସ, ଆକ୍ସନରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି | ସେ ଦେଶପ୍ରେମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଅକ୍ଷୟ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 40 ରୁ 45 କୋଟି ଫି ଆଦାୟ କରନ୍ତି |

ଆମୀର ଖାନ:

ବଲିଉଡର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା କୁହାଯାଉଥିବା ଆମୀର ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁପର ହିଟ୍ ଅଟେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 40 ରୁ 45 କୋଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି |

ଶାହାରୁଖ ଖାନ:

ବଲିଉଡର କିଙ୍ଗ ଖାନ ଏବଂ ରୋମାନ୍ସ ଗୁରୁ ଶାହାରୁଖ ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 50 ରୁ 55 କୋଟି ମଧ୍ୟରେ ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି |

ସଲମାନ ଖାନ:

ଏହି ତାଲିକାରେ ବଲିଉଡର ଦବାଙ୍ଗ ଖାନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଜିକାଲି, ସଲମାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅତି କମରେ 100 ରୁ 200 କୋଟି ରୋଜଗାର କରିଥାଏ | ବେଳେବେଳେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା 500 କୋଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଚାଲିପାରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତାଙ୍କ ଫି ମଧ୍ୟ ସର୍ବାଧିକ | ସଲମାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 60 କୋଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments