He Prabhu! ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦେଖେଇବା ପାଇଁ ଝିଅ ବିବାହରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ 485 କୋଟି, ଏବେ ଦାଣ୍ଡରେ ଭିକ ମାଗୁଛନ୍ତି… ନାଁ ଜାଣିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

କୁହାଯାଏ ଯେ ସମୟ କେବେ ବି ସମାନ ରହେ ନାହିଁ, ଯିଏ ଆଜି ରାଜା, ଆସନ୍ତାକାଲି ସେ ଭିକାରି ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତର ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଏକ ସମୟରେ ସେ ଏତେ ଧନୀ ଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅର ବିବାହରେ 485 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ କାଙ୍ଗାଳି |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଷ୍ଟିଲ କିଙ୍ଗ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମିତ୍ତଲଙ୍କ ସାନଭାଇ ପ୍ରମୋଦ ମିତ୍ତଲଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ବାସ୍ତବରେ ସେ ନିଜ ଝିଅର ବିବାହ ପାଇଁ 485 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସେ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରମୋଦ ମିତ୍ତଲଙ୍କୁ ବ୍ରିଟେନର ସବୁଠୁ ବଡ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରମୋଦ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ 254 ମିଲିୟନ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଘର ପତ୍ନୀଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ଚାଲିଛି। ପ୍ରମୋଦ ମିତ୍ତଲଙ୍କୁ 64 ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ଏହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନର ଇନ୍ସଲଭେନ୍ସି ଏବଂ କମ୍ପାନୀ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଅସମର୍ଥ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ପ୍ରମୋଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ 25 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଅଛି। ଏହି ରାଶିରେ 17 କୋଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଯାହାକି ପ୍ରମୋଦ ତାଙ୍କ 94 ପିତାଙ୍କଠାରୁ ଋଣ ଭାବରେ ନେଇଥିଲେ | ଏହିପରି ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସଂଗୀତଙ୍କ ଠାରୁ 1.1 ମିଲିୟନ୍ ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କଠାରୁ 2.4 ମିଲିୟନ ଡଲାର ଋଣ ନେଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ 1.1 ମିଲିୟନ ଋଣ ନେଇଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରମୋଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ମାତ୍ର 1 ଲକ୍ଷ 10 ହଜାର ପାଉଣ୍ଡ ଅଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏପରି କିଛି ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଋଣ ପରିମାଣ ପରିଶୋଧ କରିପାରିବେ। ପ୍ରମୋଦ ତାଙ୍କ ଋଣଦାତାମାନଙ୍କୁ ଏକ ଛୋଟ ଅଂଶ ଦେବାକୁ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହି ଅସମର୍ଥନ ସମସ୍ୟାରୁ କିଛି ସମାଧାନ ବାହାରିବ |

ପ୍ରମୋଦ ମିତ୍ତଲ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଶ୍ରୀସ୍ତିଙ୍କୁ 2013 ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବାହରେ ପ୍ରମୋଦ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଝିଅ ମନିଶାଙ୍କ ବିବାହ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ | ସେ ମନିଶାଙ୍କ ବିବାହ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟ ଝିଅର ବିବାହରେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ମିତ୍ତଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଲଗା, ତେଣୁ ସେମାନେ ପରସ୍ପରର ଆୟ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ।

ପ୍ରମୋଦ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେଇଥିଲେ, 2006 ରେ, କମ୍ପାନୀ ପ୍ରାୟ 166 ମିଲିୟନ ଡଲାରର ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଋଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ପ୍ରମୋଦ ମିତ୍ତଲଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀର ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

Share Your Views In Comments Below

comments