ଏବେ ଏବେ: କ୍ରିକେଟ ଜଗତରୁ ଆସିଲା ସବୁଠୁ ବଡ ଦୁଃଖ ଖବର, ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ହେଲା ଏହି ବଡ ହସ୍ତୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ଶୋକରେ ବୁଡ଼ିଲା କ୍ରିକେଟ ଜଗତ

ଆଜିର ଦିନରେ IPL ରୋମାଞ୍ଚ ର ଚରମ ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଂଚି ଯାଉଛି | କୋରୋନା ର କରାଳତା ମଧ୍ୟରେ ଏହିବର୍ଷ IPL UAE ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବାବେଳେ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି | ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି | ଯାହାଫଳରେ ସାରା କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି |

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି

ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପ୍ରାଣ ହରେଇଥିବା ଏହି ଅମ୍ପାୟାର ହେଉଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର । ସେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟରେ ମଧ୍ୟ ଏମ୍ପାୟାରିଂ କରିସାରିଛନ୍ତି | ଶନିବାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଏକ ବଡ଼ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି ।

ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଅମ୍ପାୟର ବିସ୍ମିଲ୍ଲା ଜନ ସିନ୍ୱାରୀ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ମାତ୍ର 36 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥଲେ ଏହି ଅମ୍ପାୟାର

ଶନିବାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ନାଙ୍ଗରହାର ପ୍ରଦେଶରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ଏକ କାର ରାସ୍ତାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣାରେ ବିସ୍ମିଲ୍ଲା ଜନ ସଚିନୱାରୀ 36 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର 7 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ନାଙ୍ଗରହାର ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗାନିଖିଲ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କମ୍ପାଉଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାରେ ମୋଟ 15 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ 30 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କିଛି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ବିସ୍ମିଲ୍ଲା ସିନ୍ୱାରୀ ଅମ୍ପାୟର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଛନ୍ତି
ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅମ୍ପାୟର ବିସ୍ମିଲ୍ଲା ଜନ ଶିନୱାରୀ 2017 ରେ ଅମାନୁଲ୍ଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ଦିନିକିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅମ୍ପାୟାର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଅମ୍ପାୟାରିଂ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ନାଙ୍ଗରହାର ପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ଡ୍ରିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କମ୍ପାଉଣ୍ଡରେ ପଶିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12.20 ରେ ଘଟିଥିଲା ​​|

Share Your Views In Comments Below

comments