ଏବେ ଏବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୁର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ Kapil Devଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଆସିଲା ବଡ ଖବର, ଶେଷରେ କପିଲ…

1983 ମସିହାରେ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦେଇଥିବା କପିଲ ଦେବଙ୍କ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସହିତ ଆପଣ ଭଲଭାବେ ପରିଚିତ ଥିବେ, ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏକ ପରିଚୟ ଆବଶ୍ୟକତା କରେ ନାହିଁ, ସେ ନିଜେ ଜଣେ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ | ବାସ୍ତବରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହଠାତ୍ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ହୃଦଘାତ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ବହୁତ ଉନ୍ନତି ହୋଇଥିଲା | କପିଲ ଦେବଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବହୁତ ସୁସ୍ଥ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। କପିଲ ଦେବ ହସି କ୍ୟାମେରା ଆଡକୁ ଏକ ଆଙ୍ଗୁଠି ପୋଜ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ପାଇଛନ୍ତି |

କପିଲ ଦେବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ଖୁସି ଖବରଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ହୃଦଘାତର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ବଲିଉଡ ତାରକା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଦେଶରେ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ବହୁ ବଲିଉଡ ତାରକା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଶେଷରେ ପ୍ରାର୍ଥନା ଶେଷରେ ସଫଳ ହେଲା ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି |

ବାସ୍ତବରେ, ଫିଲ୍ମ 83 ରେ, କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ପରଦାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଅଭିନେତା ରଣଭୀର ସିଂ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟରଙ୍କର ବହୁତ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟ ରହିଛି। ମୁଁ ମୋର ‘ଫ୍ୟାବୋରେଟ ପର୍ଶନ’ର ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏଥି ସହ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳର ମାଲିକ ତଥା ବଲିଉଡର କିଙ୍ଗ ଶାହରୁଖ ଖାନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ। ଶାହାରୁଖ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଯଥାଶୀଘ୍ର ପାଜି ଭଲ ହୁଅନ୍ତୁ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରୁଛି। ଲଭ ୟୁ ସାର୍ ”

1983 କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସମୟର ଦୁଇଟି ଫଟୋ ସେୟାର କରି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ରିତେଶ ଦେଶମୁଖ କପିଲ ଦେବଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ କପିଲ ଦେବ ଜୀଙ୍କର ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରୁଛି। ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତୁ ସାର୍ ”ଏବଂ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥନାର ପ୍ରଭାବ ହେଉଛି କପିଲ ଦେବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଉନ୍ନତି କରୁଛି |

ଗୋଟିଏ ପଟେ କପିଲ ଦେବ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। କପିଲ ଦେବ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଚିନ୍ତା ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ… ମୁଁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କର ଭଲ ପାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟଧିକ ଖୁସି। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଲ ଅଛି ଏବଂ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପଥରେ ଅଛି ”

ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହୃଦଘାତ ପରେ କପିଲ ଦେବଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଫଳ ଜରୁରୀକାଳୀନ କରୋନାରୀ ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି କରିଥିଲାo। ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ବହୁତ ଉନ୍ନତି ହୋଇଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments