ଏବେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତି ଓ BJP ରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଲହରୀ, ଏଇ ବଡ ହସ୍ତୀଙ୍କର ହେଲା…

କେନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାଧୀ ନିରଞ୍ଜନ ଜ୍ୟୋତି କରନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କାନପୁରସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହାଉଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏମ୍ସ କୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା | ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ୱାଧୀ ନିରଞ୍ଜନ 4 ଦିନ ଧରି ଜ୍ବରରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ | ଗୋଳା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ୱାରା ସେ ନିଶ୍ୱାସ ନେଇ ପାରୁନଥିଲେ |

ସମୁଦାୟ କରନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 93,51,109 ରେ ପହଁଚିଲା
ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦେଶରେ 41,322 ନୂତନ କରନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଏଥି ସହ ସମୁଦାୟ କରନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା 93.51 ଲକ୍ଷକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 87,59,969 ଜଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ସୁସ୍ଥ ହେଉ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହାର ଦେଶରେ 93.68 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା 93,51,109 ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଜି 458 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 1,36,200 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ‘କରୋନା ଭାଇରସ’ରେ ସଂକ୍ରମିତ 4,54,940 ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି। ଲଗାତାର 18 ଦିନ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ କମ୍ ରହିଛି। ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟାର 4.87 ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ ।

ଭାରତରେ, ଅଗଷ୍ଟ 7 ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 20 ଲକ୍ଷ, 23 ଅଗଷ୍ଟରେ 30 ଲକ୍ଷ ଏବଂ 5 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 40 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ମୋଟ ମାମଲା 16 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 50 ଲକ୍ଷ, 28 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ 60 ଲକ୍ଷ, 11 ଅକ୍ଟୋବରରେ 70 ଲକ୍ଷ, 29 ଅକ୍ଟୋବରରେ 80 ଲକ୍ଷ ଏବଂ 20 ନଭେମ୍ବରରେ 90 ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments