Breaking: ଏବେ ଏବେ ମନୋରଞ୍ଜନ ଜଗତରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଛାୟା, ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ତାରକ ମେହେତା ସିରିଏଲର …..

ତାରକ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଅଛି | ତାରକ ମେହତା ର ଲେଖକ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି । 2015 ରେ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ମେହେଟ୍ଟା ଗୁଜୁରାଟୀରେ ‘ଦୁନିୟା ନେ ଓନ୍ଧା ଚାଶ୍ମା’ ନାମକ ଏକ ସ୍ତମ୍ଭ ରଚନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଦୁନିଆରେ ଜଣାଶୁଣା |

1971 ରୁ ଲଗାତାର 40 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜରାଟୀ ପତ୍ରିକା ଚିତ୍ରାଲେଖାରେ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା। ମେହେଟ୍ଟା ଗୁଜରାଟୀ ନାଟକରେ ମଧ୍ୟ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିଥିଲେ। ସେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ନାଟ୍ୟ ମଣ୍ଡଳ ସହିତ ଜଡିତ ରହିଥିଲେ | ଗୁଜୁରାଟୀ ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ ନାଟକର ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ଉପରେ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମେହେଟ୍ଟା ଜଣେ ସ୍ତମ୍ଭକାର ଏବଂ ଲେଖକ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | ୨୦୦୮ ରେ, ତାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭରୁ ଅଙ୍କିତ ସଂକଳିତ ଉପନ୍ୟାସ ‘ଅନ୍ଧା ଚାଶ୍ମା’ ଆଧାରରେ ଟିଭି ଶୋ ‘ତାରକ ମେହେଟା କା ଓଲଟା ଚାଶ୍ମା’ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଶୋ’ରେ ତାରକ ମେହେଟ୍ଟା କବି ତଥା ଲେଖକ ଶିଲେଶ ଲୋଡା ଭାବରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଶୋ’ର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି | ଏହାକୁ ଏକ ପାରିବାରିକ ଶୋ’ରେ ଗଣନା କରାଯାଏ | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ 87 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଦେହତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ |

‘ତାରାକ ମେହେଟା ଓଲଟା ଚଷମା’ର ପ୍ରଡକ୍ସନ ନିୟନ୍ତ୍ରକ ର ମୁଖ୍ୟ ‘ଅରବିନ୍ଦ ମାର୍କଣ୍ଡେଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ପୋର୍ଟାଲ ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶୋ ର ଏକ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ମାର୍କଣ୍ଡେଙ୍କ ଛାତି ବଥା ହୋଇଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments