Big Breaking: ଏବେ ଏବେ ଆସିଲା ଆଉ ଏକ ଦୁଃଖର ଖବର, ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧାରାବାହିକ ତାରକ ମେହତା କା ଉଲ୍ଟା ଚଶ୍ମାର ଏହି ହସ୍ତୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶୋକରେ ବୁଡ଼ିଲା ପୁରା ଦେଶ

‘ତାରକ ମେହତା କା ଉଲ୍ଟା ଚଶ୍ମା’ ଧାରାବାହିକର ଲେଖକ ଅଭିଷେକ ମାକୱାନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପଛରେ ଥିବା କାରଣ ହେଉଛି ଋଣ ଠକେଇ ଏବଂ ବ୍ଲାକମେଲିଂ ।

2020 ମସିହାରେ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସିଛି | ଧାରାବାହିକ ‘ତାରକ ମେହେଟ୍ଟା କା ଓଲଟା ଚାଶ୍ମା’ର ଲେଖକ ଅଭିଷେକ ମାକୱାନାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି | ଅଭିଷେକ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଛାଡିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ‘ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା’ କାରଣ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ଲେଖକଙ୍କ ପରିବାର ସାଇବର ଠକେଇ ଏବଂ ବ୍ଲାକମେଲିଂ ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତାରଣା ଓ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରାଯାଉଥିଲା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି
ଅଭିଷେକ ମାକୱାନାଙ୍କ ପରିବାର ତରଫ ରୁ ଲେଖକଙ୍କ ସହ ସାଇବର ଠକେଇ ଏବଂ ବ୍ଲାକମେଲ କରାଯାଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଅଭିଷେକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପରିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ଠକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଡାକୁଛନ୍ତି। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ, ଏହି ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି, କାରଣ ଅଭିଷେକ ସେମାନଙ୍କୁ ଋଣରେ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟର୍ କରିଥିଲେ |

ନଭେମ୍ବର 27 ରେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ଶବ ମିଳିଥିଲା ​​

ଏହି ଘଟଣାରେ ଚାରକୋପ ପୁଲିସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ନଭେମ୍ବର 27 ରେ କାଣ୍ଡିଭାଲୀରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରୁ 37 ବର୍ଷୀୟ ଅଭିଷେକଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ସିଲ୍ କରି ଟଙ୍ଗାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଷେକଙ୍କ ପରିବାର ବିବୃତ୍ତିରେ ପୋଲିସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି। ତାଙ୍କ ଭାଇ ଜାନିସ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ଇମେଲରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରାଯାଇଛି। ଅଭିଷେକଙ୍କ ସୁଇସାଇଡ ନୋଟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ସେ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରେ ଥିଲେ।

ଋଣ ଦାତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କଲ୍ କରୁଛନ୍ତି
ଆମର ସାଥୀ ‘ମୁମ୍ବାଇ ଦର୍ପଣ’ ସହିତ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଜାନିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ସେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଥିଲେ। ରବିବାର ଦିନ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି କ | କାରଣ ସେ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଋଣଦାତା ମାନେ ଫୋନ କରୁଥିଲେ । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା ମାଗୁଥିଲେ। ଜାନିସ୍ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ପରିବାର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ସ୍ଥିତିରେ ନାହାଁନ୍ତି, ତଥାପି ଋଣଦାତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଧମକଚମକ ଦେଇ ଫୋନରେ ଗାଳି ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ।

ବାଂଲାଦେଶ, ମିଆଁମାରରୁ ଫୋନ୍ ଆସୁଥିଲା
ଜାନିସ୍ କୁହନ୍ତି, ‘ମୁଁ ମୋ ଭାଇଙ୍କ ଇମେଲଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲି, କାରଣ ସେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିବା ଦିନଠାରୁ ମୁଁ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବହୁତ ଫୋନ୍ କଲ ପାଇଛି। ଏହି ଫୋନ୍ କଲ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବାଂଲାଦେଶ ନମ୍ବରରୁ, ଗୋଟିଏ ମିଆଁମାର ନମ୍ବରରୁ ଏବଂ ବାକି ଭାରତର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛି। ମୁଁ ଭାଇଙ୍କ ଇମେଲରୁ ଜାଣିଲି ଯେ ସେ ପ୍ରଥମେ ‘ଇଜି ଲୋନ’ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଛୋଟ ଋଣ ନେଇଥିଲେ, ଯାହାର ବହୁତ ଅଧିକ ସୁଧ ହାର ଥିଲା |

ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଋଣ ନେଇଥିଲେ
ଜାନିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ଆପ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ସାଇବର ଠକେଇରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ବୋଲି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ | ଜାନିସ୍ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା କାରବାରର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲି। ମୁଁ ଦେଖିଲି ମୋର ଭାଇ ଆବେଦନ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ପଠାଯାଇଥିଲା | ସେମାନଙ୍କର ସୁଧ ହାର 30% ରୁ ଅଧିକ ଅଟେ | ଭାଇଙ୍କ ଫୋନରେ ‘ଟେକ୍ସଟ୍ ମେସେଜ୍’ ଅଛି, ଯାହା ସୂଚାଉଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ କରାଯାଉଥିଲା । ଜାନିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ବାର୍ତ୍ତା ପାଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରମାଣ ମିଳିବ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ
ଚାରକୋପ ପୁଲିସର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଇସାଇଡ ନୋଟ୍ ଗୁଜରାଟୀରେ ଲେଖା ଅଛି। ଏଥିରେ ଅଭିଷେକ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । ଅଭିଷେକ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି । ପରିବାରର ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ପାଖରେ ସେମିତି କିଛି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ ଯେ ଋଣ ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ | କିଛି କିଛି ପ୍ରମାଣ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଆମେ ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments