ନିଜ ଠାରୁ ବଡ ଝିଅଙ୍କ ଉପରେ ଫିଦା ହେଇଗଲେ ଏହି 5 ଜଣ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର, ଏହି କ୍ରିକେଟର ତ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଠାରୁ 10 ବର୍ଷ ସାନ…

ପ୍ରେମ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଅନୁଭବ, ଯାହା ବୟସର ବନ୍ଧନ ମାନେନି କି ଜାତିର ପାର୍ଥକ୍ୟକୁ ଦେଖେ ନାହିଁ | ପ୍ରେମ କେବଳ ପ୍ରେମ ଜାଣେ|ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ହୃଦୟ ପରସ୍ପର ମିଶିଯାଆନ୍ତି ସେତେବେଳେ କୌଣସି ବନ୍ଧନ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପାରେ ନାହିଁ |

ପ୍ରେମ ଠାରୁ କୌଣସି ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଦୁଇଟି ହୃଦୟର ମିଳନ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦୂରତାକୁ ଭୁଲି ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତର କିଛି ଅଗ୍ରଣୀ କ୍ରିକେଟର ଏହା ସତ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତରେ କିଛି କ୍ରିକେଟର ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ହୃଦୟ ନିଜ ଠାରୁ ବୟସରେ ବଡ଼ ଝିଅଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥିଲା ​​| କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ,ସେମାନେ ନିଜଠାରୁ ବଡ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ତାଲିକାରେ କେଉଁ କେଉଁ କ୍ରିକେଟର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ?

1. ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ଏବଂ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନି

ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ତାଙ୍କ ସମୟର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଥିଲେ, କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଆଜହରୁଦ୍ଦିନ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଶାସନ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଂଗୀତ ବିଜଲାନି ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଶାସନ କରିଥିଲେ।

ସଂଗୀତ ବିଜଲାନି ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କଠାରୁ 3 ବର୍ଷ ବଡ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜବରଦସ୍ତ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ହୃଦୟ ସଂଗୀତା ବିଜଲାନିଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥିଲା, ସେ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଥିଲେ।

ସଂଗୀତା ବିଜଲାନି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ବେଶୀ ଦିନ ରହିପାରି ନଥିଲା। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଅଲଗା ହେବା ଭଲ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସଂଗୀତ ବିଜଲାନୀଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ।

2. ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ଅଞ୍ଜଳି ମେହେଟ୍ଟା

କ୍ରିକେଟର ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକଙ୍କ ହୃଦୟ ନିଜ ଠାରୁ 6 ବର୍ଷ ବଡ଼ ଅଞ୍ଜଳି ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ବିକଶିତ ହେଲା ଏବଂ ପରେ ଏହି ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହେଲା | ଏହା ପରେ, ଉଭୟ 1995 ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବିବାହର 25 ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ଅଞ୍ଜଳି ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଅଛି |

ସେମାନଙ୍କ ବୟସର ପାର୍ଥକ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମରେ କେବେ ଅନୁଭବ କରାଯାଇ ନଥିଲା | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସଚିନ ଏବଂ ଅଞ୍ଜଳି କ୍ରିକେଟ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଦମ୍ପତି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ଯେତେବେଳେ ସଚିନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଥିଲେ, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅଞ୍ଜଳିଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ | ଅଞ୍ଜଲି ସେତେବେଳେ ଜଣେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତ ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା |

କୁହାଯାଏ ଯେ ସଚିନ ବହୁତ ଲାଜୁଆ ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଞ୍ଜଳି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଗଲେ। ସେ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ସଚିନଙ୍କ ବିବରଣୀ ବାହାର କଲେ ଏବଂ ପରେ ପ୍ରତିଦିନ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ଯାହା ପରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା ଏକ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପରିଣତ ହେଲା |

3. ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀ

ତାଙ୍କ ଯୁଗରେ ଜବାଗଲ ଶ୍ରୀନଥଙ୍କ ସହ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଚମତ୍କାର କ୍ୟାରିୟର ରହିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମ ପଡ଼ିଆରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ନିଜ ଠାରୁ 9 ବର୍ଷ ବଡ଼ ଥିବା ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ଉପରେ ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ହୃଦୟ ଆସିଥିଲା ​​| ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭେଙ୍କଟେଶ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରି ନଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ଜୟନ୍ତୀ ପ୍ରଥମେ ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ପ୍ରପୋଜ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଟ୍ରାକରେ ଆସିଥିଲା ​​|

ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀଙ୍କୁ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ମିଶାଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ସମସ୍ତେ ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ।

4. ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଆୟେଶା ମୁଖାର୍ଜୀ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଗବର କୁହାଯାଉଥିବା ଶିଖର ଧାୱନ ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶିଖରରେ ଅଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଶିଖରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଉତ୍ଥାନ ପତନ ହୋଇଥିଲା। ଆଜି ଆମେ ଆପଣnku ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ହୃଦୟ ଆୟେଶା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଉପରେ ଆସିଥିଲା, ଯିଏ ତାଙ୍କ ଠାରୁ 10 ବର୍ଷ ବଡ ଏବଂ ଦୁଇ ସନ୍ତାନର ମା। କୁହାଯାଏ ଯେ ଶିଖର ଧାୱନ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ହିଁ ଆୟେଶା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଧାୱନ ଆୟେଶାଙ୍କୁ ପ୍ରପୋଜ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନର ମା ଥିଲେ। ଶିଖର ତାଙ୍କ ଦୁଇ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରି ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଆଜି ଉଭୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦମ୍ପତି ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି।

5. ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା

କ୍ରିକେଟ୍ ଦୁନିଆରେ ରନ୍ ମେସିନ୍ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜ ଠାରୁ ମାତ୍ର 6 ମାସ ଧରି ବଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ଉଭୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହିତ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କୋହଲି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପିତା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ଯୋଡି ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଯୋଡି ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୁଏ | ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟଙ୍କର ବ୍ରେକଅପ୍ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ କୁହାଯାଏ ନା ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ହୃଦୟରୁ କାହାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ତାହା ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ କେବେବି ଦୂରକୁ ଯାଏ ନାହିଁ | ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

Share Your Views In Comments Below

comments