ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ Miss India, ସୁନ୍ଦରତା ଆଗରେ ଫେଲ ମାରିବେ ବଡ ବଡ ହିରୋଇନ, ଫୋଟୋ ଦେଖିକି ଆପଣ ବି ହେଇଯିବେ ଦିୱାନା

ଯଦି ଆମେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ପରେଶ ରାୱଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ନାମଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଆସିବ | ପରେଶ ରାୱଲ ଜଣେ ଏପରି ଅଭିନେତା ଯିଏ କମେଡି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗମ୍ଭୀର ଭୂମିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଜାଣିନଥିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିଗ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ |

ପାରେଶ ରାୱଲଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଗୁଜୁରାଟି ଥିଏଟରରୁ ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ପରେଶ ରାୱଲ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ଅମ୍ବାନୀଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି।

ନିକଟରେ ସେ ରାଜନୀତିରେ ବିଜେପି ତରଫରୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ଚଳନଶୀଳ ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମୋଟ 80 କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ଥିବା କହିଥିଲେ। ପରେଶ ରାୱଲ ଭାରତ ତଥା ବିଦେଶରେ ନିଜର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା|

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେ ସ୍ୱରୂପ ରାୱଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। 1979 ରେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଥିଲା | ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭାବରେ ସେ ଜଣେ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଗୁଜରାଟୀ ନାଟକ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଟେଲିଭିଜନ ଶୋ ଭଳି ଏକ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।ଦେଖିବାକୁ ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର | ସ୍ୱରୂପ ଓ ପରେଶ ଏକ ଲାଇଭ୍ ଡ୍ରାମାରେ କାମ କରିବା ସମୟରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ |ପରେଶ ରାୱଲ ଏବଂଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ପୁଅ ଅଛନ୍ତି, ସ୍ୱରୂପଙ୍କ ଶେଷ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କେ ଆଣ୍ଡ କେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କରୀନା କପୁରଙ୍କ ମା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱରୂପ ଏକ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକାଣୀ | ସେ କେବଳ ଘରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ସହ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି |

ପରେଶ ରାୱଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରାୱଲ ଦୁହେଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଭିନେତା | କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଅଭିନୟ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଚାପ ମଧ୍ୟ ଦେଇନଥିଲେ। ନିକଟରେ, ଯେତେବେଳେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ପାରେଶ ରାୱଲଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ନିଜକୁ ଜଣେ ଭଲ ରାଜନେତା ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ନା ଜଣେ ଭଲ ଅଭିନେତା ବୋଲି ଭାବନ୍ତି | ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଉତ୍ତରରେ ସେ ଜଣେ ଅଭିନେତା ଏବଂ ସର୍ବଦା ଅଭିନେତା ହୋଇ ରହିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ରାଜକୁମାର ହିରାନୀ ସଞ୍ଜୁ ଚଳଚିତ୍ରରେ ସୁନୀଲ ଦତ୍ତଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ପରେଶ ରାୱଲଙ୍କୁ ବାଛିଲେ, ସେତେବେଳେ ପରେଶ ରାୱଲ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଭୂମିକା କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ସୁନୀଲ ଦତ୍ତଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ଠିକ ଭାବେ ଅଭିନୟ କରିପାରିବର କି ନାହିଁ ବୋଲି ଡରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ରାଜକୁମାର ହିରାନୀ ବହୁତ ମନାଇବା ପରେ ସେ ଏହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments