ଏହି ଅକ୍ଷରର ନାଁ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଇଥାନ୍ତି ‘ମହାଦେବ’ ଙ୍କର ଅଂଶ, କେହି କେବେବି କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଏମାନଙ୍କର କ୍ଷତି, ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ଅଛି କି ନାହିଁ

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଦେବତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୁଏ | ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ ଯେ ସେ ସବୁଠାରୁ ଦୟାଳୁ ଇଶ୍ୱର, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଭୋଲେ ବାବା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି| ତାଙ୍କର ଭକ୍ତମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ଭକ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗକୁ ଦେଖି ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଭୁଲକୁ କ୍ଷମା କରନ୍ତି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେକୌଣସି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନାମ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ | ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ଅକ୍ଷରଗୁଡ଼ିକର ନାମ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ପ୍ରିୟ | ତେବେ ଏହି ଅକ୍ଷର ଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ, ଆସନ୍ତୁ ସେଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା|

A ଅକ୍ଷର ଥିବା ଲୋକମାନେ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥାଏ ଯାହାଙ୍କ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର “ଏ” ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଇଂରାଜୀ ବର୍ଣ୍ଣମାଳାର ଏହି ନାମ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା କିମ୍ବା ସଙ୍କଟ ଥାଏ, ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବ ନିଜେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅସୁବିଧାରୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥାନ୍ତି |

C ଅକ୍ଷର ଥିବା ଲୋକମାନେ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନାମ “C” ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ସେମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯଦି ଏହି ନାମ ଥିବା ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତ ହୃଦୟ ସହିତ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ତେବେ ଭୋଲେନାଥ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କର ଡାକ ଶୁଣନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତି |

J ଅକ୍ଷର ଥିବା ଲୋକମାନେ

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଇଂରାଜୀରେ “J” ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ମହାଦେବଙ୍କ ଦୟା ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ | ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ |

ଉପରୋକ୍ତ ଅକ୍ଷରର ନାମରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମହାଦେବଙ୍କର ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଭଗବାନ ଶିବ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭଲ ଚରିତ୍ର ରଖିଥାନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ଭଲ କାମ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ, ତେଣୁ ସର୍ବଦା ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments