ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ କେବେବି ବୁଢା ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ ଏହି ଦୁଇଟି ପତ୍ର, ସମସ୍ତଙ୍କ ବାଡ଼ିରେ ଅଛି ଏହି ଗଛ, ଏମିତି କରନ୍ତୁ ବ୍ୟବହାର…

ପିଜୁଳି ଖାଇବା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ, ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣୁ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି pijunପତ୍ର ମଧ୍ୟ କମ ଉପଚାରି ନୁହେଁ | ଚର୍ମର ଯତ୍ନ ଏବଂ କେଶର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ, ପିଜୁଳି ପତ୍ର ସହିତ ଅନେକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରେ | ପିଜୁଳି ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଫଳ | ଏହାର ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ କିମ୍ବା ଏହାର ପତ୍ର ଫଳ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି |

ଆଜି ଆମେ ପିଜୁଳି ଗଛର ସେହି ପତ୍ରଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ତୁମେ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମକୁ ସତେଜ ରଖିବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମରେ ଏକ ନୂତନ ଜୀବନ ଯୋଡି ପାରିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପତ୍ରରୁ ଚର୍ମର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଏହାକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଏବଂ ଶରୀର ଯୁବା ହୋଇ ରହିବ |

ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପିଜୁଳିର କିଛି ତାଜା ପତ୍ର ନେଇ ଏକ ମିଶ୍ରଣରେ ଏହି ପତ୍ରକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ କରି ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ହାଲୁକା ହାତରେ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଭଲ ଭାବରେ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଶୁଖିବା ପାଇଁ କିଛି ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ପେଷ୍ଟ ଭଲ ଭାବେ ଶୁଖିଯିବ ତେବେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କୁ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇରୁ ତିନି ଥର ପେଷ୍ଟ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ |

ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ କୁଞ୍ଚନ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ତାଜା ଦେଖାଯିବ | ଏହି ପତ୍ରର ପେଷ୍ଟକୁ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଲଗାଇବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ରସ ମଧ୍ୟ ପିଇବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ ପତ୍ରର ଏକ ପେଷ୍ଟ ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ପାଣିରେ ପିଇ ପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ ଚୋବାଇ ଖାଇପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆହୁରି ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ | ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାର ସେଲ କୁ ଆକ୍ଟିଭ କରିବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଚର୍ମ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ | ପିଜୁଳି ପତ୍ରରେ ଅନେକ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବା ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ରୁଟିନ ରେ ପିଜୁଳି ପତ୍ର ମିଶାନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments