ଏହି ଯୋଡି ଜଙ୍ଗଲରେ କରିଲେ ବିବାହ, ଆଉ ତାପରେ ଅର୍ଧ ନଗ୍ନ ହେଇ ଉଠେଇଲେ Photo, ଏବେ ନିଆଁ ପରି ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଏହି ସବୁ ଫୋଟୋ…

ଆଜିର ଯୁଗକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଯୁଗ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯୁବପିଢୀଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଯେ ସେମାନେ ସର୍ବଦା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିବା ଉଚିତ | ଏଥିପାଇଁ ଚରମ ସୀମାକୁ ଟପି ଯାଇ ଫଟୋ, ଭିଡିଓ ପ୍ରାୟତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ୍ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଭିଡିଓ, ଫଟୋ, ଲାଇକ୍ ମିଳିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟତ ଏହି ଫଟୋ, ଭିଡିଓ ଏକ ଭିନ୍ନ କାରଣ ପାଇଁ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ହୃଦଘାତର କାରଣ ହୋଇପାରେ |

ତଥାପି, ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପ୍ରକାରର ଖରାପ ପ୍ରଚାରକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଆଜିକାଲି, ଫଟୋସୁଟ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ବିଶେଷ ମୂହୁର୍ତ୍ତକୁ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବାର ଧାରା ବଢୁଛି | ଏହି କାରଣରୁ ବିବାହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ସମାରୋହ ବିବାହର ପୂର୍ବ ଫୋଟୋ ସୁଟ , ବିବାହ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଫଟୋସୁଟ୍ ଭଳି କାମ କରୁଛନ୍ତି |

ବିବାହ ପୂର୍ବର ଶୁଟ୍ କିମ୍ବା ବିବାହ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଟ୍ ପାଇଁ, ସଂପୃକ୍ତ ଦମ୍ପତିମାନେ ସୁନ୍ଦର ସ୍ଥାନରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ପୋଜ୍ ରେ ପରସ୍ପରର ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସୁଟ୍ କରନ୍ତି | ବିଭିନ୍ନ ପୋଷାକ, ଥିମ୍ ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ଏକ ଦମ୍ପତି ନିକଟରେ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ଫୋଟୋ ସୁଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ସମସ୍ତ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରି କେରଳର ଜଙ୍ଗଲରେ ପରସ୍ପର ସହିତ ନଗ୍ନ ଫଟୋସୁଟ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଫଟୋସୁଟ୍ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା |

ଅନେକ ଏହା ଉପରେ ଭଲ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଟ୍ରୋଲର ଫଟୋସୁଟକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ତେବେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କର ଏ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଚିନ୍ତା ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ଏହି ଫଟୋସୁଟକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରୁ ହଟାଇବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଋଷି ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କରୋନା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଅତି ସରଳ ଉପାୟରେ ଏବଂ ବହୁତ କମ୍ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡିଲା | ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟ କରିଥିବା ଏହି ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କ ବିବାହକୁ ଅଧିକ ଉପଭୋଗ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି | ତେଣୁ ସେମାନେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ବିବାହ ଫୋଟୋସୁଟ କୁ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ସମାରୋହକୁ ଅଧିକ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବାର ଆଧାର କରିଥିଲେ | ସେ ଏହି ଧାରଣାକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟରୁ ପାଇଥିଲେ |

ତାଙ୍କର ଜଣେ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସେ ଏଠାରେ ଥିବା ଚା ବଗିଚାରେ ଏହି ଫଟୋସୁଟ୍ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫଟୋସୁଟରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଏକ କମ୍ବଳ ଭିତରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ପୋଜରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | କିଛି ଉପଭୋକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ଆମର ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି ଏବଂ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଏହା ଏକ ଭୁଲ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଉଛି |

ତଥାପି,’ଏହି ଫଟୋସୁଟ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଫଟୋକୁ ଭାଇରାଲ କରିବା ମଧ୍ୟ ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏକ ଦୃଷ୍ଟି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରୁ ହଟାଇବୁ ନାହିଁ ‘ ବୋଲି ଉକ୍ତ ଦମ୍ପତି ମତ ଦେଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ଫଟୋସୁଟ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଯୋଡି ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ | ଋଷି ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବୃତ୍ତିରେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଅଟନ୍ତି | ଋଷି ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏହି ଫଟୋସୁଟ୍ କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରେମ ଏବଂ ମଜା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ କରାଯାଇଥିଲା |

‘ଏହି ଫଟୋସୁଟ ପଛରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗତାକୁ କାବୁ କରିବା | ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ କାହାର ସାମାଜିକ ଚେତନାକୁ ଆଘାତ କରିବା ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଅପସାରଣ କରିବୁ ନାହିଁ ‘ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ଫଟୋସୁଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଋଷି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ବିଷୟରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଭୟଭୀତ ହୋଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ତାଙ୍କୁ ଫଟୋ ଡିଲିଟ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments