ଯାହାଙ୍କୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଭାବୁଥିଲେ ଜୀବିତ, ସେମାନେ କେବେଠୁ ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଇ ସାରିଲେଣି, ନାଁ ଜାଣିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବଲିଉଡ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଶୁଣିଥିବେ ଏବଂ ଅନେକ କାହାଣୀ ପଢିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯାହା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ତାହା ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଏହି ବିଷୟରେ ଜାଣି ନଥିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ଅଟେ | ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଗ୍ଲାମରରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହି ଦୁନିଆ ଏତେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି କିଛି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ |

1. ରାଜେଶ ବିବେକ

ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ରାଜେଶଙ୍କୁ ଜାଣିଥିବେ, ସେ ଅନେକ ଚଳଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଭୂମିକା ତୁଲାଇଛନ୍ତି | ସେ ଅମୀର ଖାନଙ୍କ ସହ ଲଗାନ ଚଳଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାନ୍ତି | ସେ 14 ଜାନୁଆରୀ 2016 ରେ 66 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

2. ସଦାଶିବ ଅମ୍ରାପୁରକର

ଅଭିନେତା ସଦାଶିବ ଭିଲାନ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ଲଙ୍ଗ ଫୁଲିଯିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 2014 ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ଆସିନଥିଲା ଏବଂ ନଭେମ୍ବର 3, 2014 ରେ 64 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

3. ଜିଆ ଖାନ

ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ନାମ ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟର ସେତେ ଖାସ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ବହୁ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲର| ସେ ନିଶାବଦ୍, ଗଜିନି ଏବଂ ହାଉସଫୁଲ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏକ ଭଲ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲି ନାହାନ୍ତି, ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ |

4. ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ

ସେ ବଲିଉଡରେ ଜଣେ ସଂଗୀତ ରଚନା ତଥା ଗାୟକ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ 100 ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସଙ୍ଗୀତ ରଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏବଂ ତାଙ୍କର 51 ତମ ଜନ୍ମଦିନର କିଛି ଦିନ ପରେ ସେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ |

5. ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ

ଟିଭି ଶୋ ବାଲିକା ବଧୂ ସହ ପରିଚିତ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ତାଙ୍କର ପରିଚୟକୁ ଅତି ଶୀଘ୍ର ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ କାରଣ ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଥିଲା, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ନାମ “ଆନନ୍ଦୀ” ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କରିଥିଲା ​​| 1 ଏପ୍ରିଲ 2016 ରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ତାଙ୍କ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ସେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଆସିଥିଲା ।

6. ନିର୍ମଳ ପାଣ୍ଡେ

ୱାନ୍ ଟୁ କା ଫୋର୍ ଏବଂ ଶିକାରୀ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ପରିଚିତ ନିର୍ମଳା ପାଣ୍ଡେ ଖୁବ୍ କମ୍ ବୟସରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ, ହଁ ସେ ଫେବୃଆରୀ 18, 2010 ରେ 47 ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୃଦଘାତ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ।

7. ରସିକା ଯୋଶୀ

ରସିକା ଯୋଶୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସ୍ୱୀକୃତି ପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ପପୁଲାର ନାମ, କିନ୍ତୁ ସେ 7 ଜୁଲାଇ 2011 ରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ନର୍ସିଂହୋମରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ସେ ସେତେବେଳେ ମାତ୍ର 39 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲ୍ୟୁକେମିଆ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

8. ତରୁନି ସଚ୍ଚଦେବ

ରସନା ଗାର୍ଲ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ତରୁନିଙ୍କ ନେପାଳରେ ହୁଆୱାଇ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର 14 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା, ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାତା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସହିତ ମରିଥିଲେ। ଏହା ହେଉଛି 14 ମଇ 2012 ର ବିଷୟ |

9. ଜସପାଲ ଭଟ୍ଟୀ

ଜସପାଲ ଭଟ୍ଟୀ ଜଣେ ପଞ୍ଜାବୀ ଶିଖ ଟିଭି ଅଭିନେତା ଥିଲେ, ଯିଏ ଜଣେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଘଟୁଥିବା ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟଙ୍ଗାତ୍ମକ ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ଚିତ୍ରଣ କରିଥିଲେ | ସେ “କମେଡି ଅଫ୍ କମେଡି” ଏବଂ “କିଙ୍ଗ ଅଫ୍ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ” ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। 25 ଅକ୍ଟୋବର 2012 ରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ମାତ୍ର 57 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଲନ୍ଦର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

10. ଅବୀର ଗୋସ୍ୱାମୀ

ସେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟିଭି ଅଭିନେତା, ଅବିର ଟିଭି ସୋ କୁସୁମ୍, ପ୍ୟାର୍ କା ଦରର୍ଦ ମିଠା ମିଠା ପ୍ୟାରା ପ୍ୟାରାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅବୀରଙ୍କର 31 ମଇ 2013 ରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହେଲା ହୃଦ୍‌ଘାତ।

Share Your Views In Comments Below

comments