ଏହି କାରଣ ପାଇଁ KKRର ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଛାଡିଦେଲେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ, ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଖୋଲିଲେ ମୁଁହ କହିଲେ ଏତେ ବଡ କଥା…

ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର 13 ତମ ସିଜନରେ, ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳି ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଋତୁରେ, ଏପରି ଅନେକ ମାମଲା ଅଛି ଯାହା ବହୁତ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ, ହଁ, ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର ଏହି ସିଜନରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦଳର ଅଭିଜ୍ଞ ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ କାହିଁକି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ? କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଦଳର ହାରାହାରି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ୟୋନ ମୋର୍ଗାନକୁ କୋଲକାତା ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ |

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଅଧୀନରେ ଦଳକୁ ଇଚ୍ଛାକୃତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିନଥିବାରୁ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏତେ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କୋଲକାତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଇଓଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ କେକେଆର୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ଏକ ଭଲ କାମ କରିଥିଲେ

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ଜଣାଯାଇଛି ଯେ “ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏକାଠି ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋର୍ଗାନ୍ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହା ପରସ୍ପରର ଭୂମିକା ବଦଳାଇବା ପରି ହେବ। ”

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନେକ ବର୍ଷ ଲାଗିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଏକ ମିନିଟ୍ ସମୟ ଲାଗିଥାଏ। ” ଯେତେବେଳେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏହା ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଅନେକଙ୍କ ମନରେ ଏହି ଧାରଣା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଯେ ସେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ଦଳ ପରିଚାଳନା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। କେକେଆର ଦଳର ସହ-ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହରୁଖ ଖାନ ଯିଏ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ଗତ କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦେଖା ଦେଇଥିଲେ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି

ଦଳର ସିଇଓ ଭେଙ୍କି ମାଇସୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଭାଗ୍ୟବାନ ଯେ ଆମେ ଡି.କେ (ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ) ଙ୍କ ଭଳି ଜଣେ ନେତୃତ୍ୱକର୍ତ୍ତା ପାଇଲୁ, ଯିଏ ସର୍ବଦା ଦଳକୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତି, ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା କାହା ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଅଟେ। ” ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଆମେ ନିଜେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛୁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଛୁ। ”

ଯଦି ଆମେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ସେ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 7 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 108 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିୟରରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ 19 ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହାୟତାରେ 189 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ 3762 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ଆମେ ଏହି ଋତୁରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସେମାନେ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଟି ଜିତିଛନ୍ତି | ଅବଶିଷ୍ଟ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦଳ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments