ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖେଳ ଦେଖି ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ ଯୁବରାଜ ସିଂ, ଦେଇ ଦେଲେ ଏମିତି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ… ସମସ୍ତେ ଚକିତ ହେଇଗଲେ…

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପରି ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 UAE ଚାଲିଛି। ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓପନର୍ ଦେବଦତ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଚଳିତ ସିଜନରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରୁଥିବା ଆରସିବିର ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦେବଦତ୍ତ ପଡିକ୍କାଲଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ରୂପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଶନିବାର ଦିନ ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଚତୁର୍ଥ ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ଦେବଦତ୍ତ ପଡିକ୍କାଲଙ୍କ ତୃତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଥିଲା, ଯାହାକି ଏକ ନୂତନ ଆଇପିଏଲ୍ ରେକର୍ଡ | ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତିନି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଦେବଦତ୍ତ ଏହି ଲିଗର ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ମହାନ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି |

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଯୁବରାଜ ସିଂ ଦେବଦତ୍ତଙ୍କ ଇନିଂସରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏହାକୁ ଦେବଦତ୍ତଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ

ତାଙ୍କ 63 ରନ୍ ଇନିଂସରେ ଦେବଦତ୍ତ 6 ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ | ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କର ଖେଳିବାର ଷ୍ଟାଇଲକୁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ। ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଦେବଦତ୍ତ ପଡିକ୍କାଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ ସିଂ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଫର୍ମ ଅସ୍ଥାୟୀ, କିନ୍ତୁ ଶ୍ରେଣୀ ସବୁଦିନ ପାଇଁ। ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ମୁଁ ଗତ 8 ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ବାଳକକୁ ଫର୍ମ ବାହାରେ ଦେଖି ନାହୁଁ, ଯାହା ବାସ୍ତବରେ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ | ସେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି, କିଏ ଲମ୍ୱା ହିଟ୍ କରିପାରିବ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଏକାଠି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ। ”

ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ଜବାବ ଦେବାବେଳେ ଦେବଦତ୍ତ ଏହା କହିଛନ୍ତି

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ଦେବଦତ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଟ୍ୱିଟକୁ ଜବାବ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ପାଜିଙ୍କ ସହ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନାହିଁ, ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଫ୍ଲିକ ସଟ ଶୁଟିଂ ଶିଖିଛି। ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି। ” ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ସୁନ୍ଦର ଫ୍ଲିକ୍ ସଟ୍ ମାରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲିକ୍ ସଟ୍ ସହିତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ଦେବଦତ୍ତ ସମାନ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଫ୍ଲିକ୍ ସଟ୍ ମାରିଲେ, ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି |

ଶନିବାର ଦିନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଶେଖ ଜାଏଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ 20 ଓଭରରେ 154 ରନ୍ ପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଅଟକାଇଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳର ଫିଲ୍ଡିଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ ଦେବଦତ୍ତଙ୍କ ଯୋଡି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ କରିଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଦେବଦତ୍ତ ଏକତ୍ର 99 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ଏହିପରି ସେ 155 ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲଙ୍କୁ 63 ରନ୍ କରି ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଖେଳ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫ୍ରିଜ୍ ରହିଥିଲେ। 72 ରେ ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଜିତିଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments