25 ପଇସାର ଏହି କଏନ ବଦଳେଇ ଦବ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ, 2 ମିନିଟରେ ହୋଇଯିବେ ମାଲାମାଲ, ବାସ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହି କାମ

ଅନେକ ଲୋକ ପୁରୁଣା ଜିନିଷ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ବଜାରରେ ଏହି ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ | ଅନେକ ୱେବସାଇଟ୍ ଅଛି ଯାହା ଆଣ୍ଟିକ୍ ମୁଦ୍ରା ନିଲାମ କରେ | ଏହି ମୁଦ୍ରା ବିକ୍ରୟ କରି ଯେକେହି ସହଜରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି 25 ପଇସା ମୁଦ୍ରା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କୋଟିପତି ହୋଇଯିବେ |

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟର ୱେବସାଇଟରେ ନିଲାମ କରାଯାଉଛି। ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ବିକ୍ରି କରି ଆପଣ ସହଜରେ ଘରେ ବସି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ| ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, 25 ପଇସା ରୂପା ରଙ୍ଗର ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ 1.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏହି ମୁଦ୍ରା ଅଛି, ସେମାନେ ଏହାକୁ ବିକ୍ରୟ କରି ସିଧାସଳଖ 1.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଏହି ମୁଦ୍ରାର ଫଟୋ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯାହା ପରେ ଏହାର ନିଲାମ ଲାଗୁ ହେବ |

ଏହି ଜିନିଷ ଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରୟ କରି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ଅଛି ସେମାନେ ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟ ସାଇଟରେ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ ଏବଂ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କାମ କରିପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମାତା ବୈଷ୍ଣୋବ ଦେବୀଙ୍କର 5 ଏବଂ 10 ମୁଦ୍ରା ଅଛି | ତେବେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ |

ଏହି ମୁଦ୍ରା 2002 ମସିହାରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଲୋକମାନେ ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ନିଜର କରିବା ପାଇଁ ବଡ଼ ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ |

10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବଦଳରେ 25 ହଜାର ଟଙ୍କା

ବ୍ରିଟିଶ ଭାରତ ସମୟରେ ଅନେକ ନୋଟ୍ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ନୋଟଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ହଜାରେ ଟଙ୍କାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ତେଣୁ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବ୍ରିଟିଶ ଇଣ୍ଡିଆ ନୋଟ୍ ଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | 10 ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ର ମୂଲ୍ୟ 25 ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଏହି ନୋଟରେ ଅଶୋକା ସ୍ତମ୍ଭ ଖୋଦିତ ହୋଇଥିଲା | 4 ମୁଖର ସିଂହର ଏହି ନୋଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରଳ | ଏହି 1 ଟି ନୋଟ୍ ପାଇଁ ଆପଣ ସହଜରେ 20-25 ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ |

ତେଣୁ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏହି ନୋଟ୍ ଏବଂ ମୁଦ୍ରା ଅଛି, ସେମାନେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କରି ଭଲ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ଏବଂ କୋଟିପତି ହୋଇପାରନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments