ଏହି 3ଟି Heart ମଧ୍ୟରୁ ବାଛନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ, ଆଉ ନିଜ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ଗୋପନୀୟ ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ… ଯାହା ସେମାନେ ଲୁଚାଇ ଥାନ୍ତି

ଯେତେବେଳେ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ବଡ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଏକ ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସାଥୀ ଖୋଜନ୍ତି, ଯିଏ ତାଙ୍କ ସୁଖ-ଦୁଖରେ ସାଥ ଦେବେ, ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ବୁଝିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ବାସ୍ତବରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଅନେକ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ଏବଂ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ଆମ ଜୀବନରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ସମସ୍ତେ ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଖୋଜନ୍ତି ଯାହାକୁ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏମିତିଆ ସମ୍ପର୍କ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାର୍ଟନର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାର୍ଟନର କିପରି ହେବେ | କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ତିନୋଟି ହାର୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆପଣ ବାଛିଥିବା ହାର୍ଟ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାର୍ଟନର ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି କହିବାକୁ ଯାଉଛି |

ପ୍ରଥମ ହାର୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରଥମ ହାର୍ଟକୁ ବାଛିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାର୍ଟନର କିମ୍ବା ଜୀବନସାଥୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ସାଥୀ ଅଧିକ କଥା ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଝଗଡା କରିବାରେ ସେ କିଛି କମ ନୁହନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ସାଥୀ କେବଳ ଝଗଡା କରନ୍ତି ନାହିଁ ବରଂ ସେ ବହୁତ କ୍ରୋଧ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏତେ କ୍ରୋଧ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଭାଷା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରୁହେ ନାହିଁ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ନିଜ ଇଚ୍ଛାର କରନ୍ତି ଏବଂ ଜିଦଦୀ ସ୍ୱଭାବର ଅଟନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବାକୁ ଲାଗିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଭଲ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏତେ ସବୁ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି |

ଦ୍ୱିତୀୟ ହାର୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ତିନୋଟି ହାର୍ଟରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ହାର୍ଟକୁ ବାଛିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ବହୁତ ଲାଜୁଆ ଏବଂ ସେ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବଦା ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି | ତଥାପି, ସେ କେବେବି ଆପଣଙ୍କର ଖୋଲାଖୋଲି ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ମିଛ କହିବା ଏବଂ ଶୁଣିବାକୁ ବିଲକୁଲ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କୁହନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ତାଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଲୁଚାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ବହୁତ ଆଘାତ ପାଇବ | ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ, ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବେ କ୍ଷମା କରିବେ ନାହିଁ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଝଗଡା ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ଦୁହେଁ ସପ୍ତା-ସପ୍ତା ଧରି କଥା ହେବ ନାହିଁ |

ତୃତୀୟ ହାର୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ତିନୋଟି ହାର୍ଟରୁ ତୃତୀୟ ହାର୍ଟ ବାଛିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀଙ୍କ ଭାଷା କୋଇଲି ପରି ମଧୁର | କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ନିଜ ପ୍ରେମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଏହି କଥା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ବିରକ୍ତ କରେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁତ କ୍ରୋଧ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ କ୍ରୋଧକୁ କିପରି ଭଲ ଭାବରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ ତାହା ଜାଣନ୍ତି | ତେଣୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ନିଜ ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, କେବଳ ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ କହିପାରନ୍ତି ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments