ଏମ୍ସ CBIକୁ ଦେଲେ ବିସରା ରିପୋର୍ଟ, ବିକାଶ ସିଂ କହିଲେ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହେବା ଦ୍ୱାରା ହେଇଛି ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହଁ ଏହା ହତ୍ୟା … ଏବଂ ଏମାନେ …

ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ, ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍, ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ବିସରା ଉପରେ ଆଧାର କରି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ, AIIMS ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି କିମ୍ବା ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ଯେତେବେଳେ ସିବିଆଇ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଏବଂ ବିସରା ରିପୋର୍ଟର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ AIIMS କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ AIIMS ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କଲା ଏବଂ ଏହି ଦଳର ଡାକ୍ତରମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଏବଂ ବିସରା ରିପୋର୍ଟର ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ଆଧାର କରି ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ସିବିଆଇରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଯାହା ଲେଖାଯାଇଛି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକ ବୈଠକ ପରେ AIIMS ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲ୍ ଏହାର ଚରମ ଫଳାଫଳ ରିପୋର୍ଟ ସିବିଆଇରେ ଦାଖଲ କରିଛି। AIIMS ପ୍ୟାନେଲ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରିପୋର୍ଟକୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ଏବଂ ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ହେବେ। ତେଣୁ, ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ସିବିଆଇ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି

ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଓ କହିଛନ୍ତି ..

“CBI ତଦନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ନିରାଶ ଅଛୁ, ଏହି କେଶକୁ ହତ୍ୟାରେ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଡେରି କରାଯାଉଛି, ଏମ୍ସ ଟିମର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ମୋ ଦ୍ୱାରା ପଠା ଯାଇଥିବା ଫୋଟୋ ଦେଖିକି କହିଥିଲେ ଯେ 200 ପ୍ରତିଶତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି| ଏହା ଗଳା ଚିପିବା ଦ୍ୱାରା ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି, ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ |

ବିକାଶ ସିଂଙ୍କ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ପରଠାରୁ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଗତକାଲି ସିବିଆଇର ଏକ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଏବଂ ସିବିଆଇ ଏହାର ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଏକ ବୃତ୍ତିଗତ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ସମସ୍ତ ଦିଗ ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ କୌଣସି ଦିଗକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇ ନାହିଁ | ଏଥି ସହିତ, ଖବର ଆସୁଛି ଯେ AIIMS ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ସିବିଆଇରେ ଦାଖଲ କରିଛି ଏବଂ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ସିବିଆଇ ଏହାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରିବ। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ନା ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ସିବିଆଇ ଜାଣିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ 14 ଜୁନ୍ ରେ ତାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ଲାଟରେ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦାବି କରିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ପରେ ଲୋକମାନେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ସିବିଆଇ କୌଣସି ଚାପ ବିନା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ। କିନ୍ତୁ ସିବିଆଇ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚୁପ୍ ବସିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments