ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଏତେ ସୁନା ପିନ୍ଧି ଥାନ୍ତି ବାପି ଲହିରି, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ସତ କଥା… ଏତେ କିଲୋ ସୁନାର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି, ଜାଣିଲେ ନିଦ ହଜିଯିବ

ବଲିଉଡରେ ନିଜର ଦୃଢ ସ୍ୱର ଏବଂ ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଗାୟକ ବାପି ଲହିରି ଆଜି ତାଙ୍କର 68 ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ବାପି ଲହିରି ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାକୁ ଅନେକ ସ୍ମରଣୀୟ ଗୀତ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି |

1952 ମସିହାରେ ଜଲପାଇଗୁରିରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବାପି ଲାହିରିଙ୍କୁ ପପ୍ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ର ରାଜା କୁହାଯାଏ | ଆଜି ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାପି କାହିଁକି ଏତେ ସୁନା ପିନ୍ଧନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ସୁନା ଅଛି ସେ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ବାପି ଲାହିରି, ତାଙ୍କ ଗୀତ ସହିତ, ସୁନା ପିନ୍ଧିବାର ହବି ଯୋଗୁଁ ସବୁବେଳେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଥା’ନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ବି ତାଙ୍କୁ ଦେଖାଯାଏ, ସେ ସୁନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଏ | ଯଦି ଆମେ ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ବିଷୟରେ କହିବା, ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ନିଜ ପାଇଁ ଲକି ବୋଲି ଭାବନ୍ତି | ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ବହୁ ପରିମାଣର ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଏବଂ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଭର୍ତି ସୁନା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ବାପି ଲହିରିଙ୍କୁ ଦେଖିବେ, ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଯେ ବାପୀ ତାଙ୍କ ବେକ ଏବଂ ହାତରେ ସୁନା ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖାଯାଏ | ଅଧିକ ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ପଛରେ ବାପି ଅନ୍ୟ ଏକ କାରଣ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି | ସେ ଅନେକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର ରକଷ୍ଟାର ଏଲଭିସ୍ ପ୍ରେସଲିଙ୍କଠାରୁ ଏତେ ପରିମାଣର ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ସେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଏଲଭିସ୍ ପ୍ରେସଲିଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ସୁନା ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବାପି ଲହିରି ଥରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ହଲିଉଡର ଗାୟକ ଏଲଭିସ୍ ପ୍ରେସ୍ଲି ସୁନା ଚେନ୍ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲି। ସେହି ସମୟରେ ମୁଁ ଭାବୁଥିଲି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଯିବି, ମୁଁ ମୋର ନିଜର ପ୍ରତିଛବି ସୃଷ୍ଟି କରିବି ଏବଂ ଏହା ପରେ ମୁଁ ଏତେ ସୁନା ପିନ୍ଧିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଲି | ସୁନା ମୋ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟବାନ। ”

ଆପଣ ଏହି ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଲେ ଯେ ବାପି ଲାହିରି କାହିଁକି ଏତେ ସୁନା ପିନ୍ଧନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ତାଙ୍କର କେତେ ସୁନା ଅଛି | 2014 ରେ ଯେତେବେଳେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବାପି କେତେ ସୁନା ଥିଲା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ ।

ବାପି 2014 ମସିହାରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଥିବା ସୁନା ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ବାପି 2014 ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଲଢ଼ିଥିଲେ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ସୁନା ଅଛି। ବାପି ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, 2014 ରେ ବାପି ଲହିରିଙ୍କ 754 ଗ୍ରାମ ସୁନା ଏବଂ 4.62 କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପା ଥିଲା। ତଥାପି, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ବଦଳି ଯାଇଛି | କାରଣ ଏହା 6 ବର୍ଷ ପୂର୍ବର ସୂଚନା ଅଟେ |

Share Your Views In Comments Below

comments