ଏଥର ଦୀପାବଳି ଏହି 4ଟି ରାଶି ଉପରେ ନିଜର କୃପା ବର୍ଷା କରିବେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆଉ ଜୀବନରେ କେବେବି ରହିବନି ପଇସାର ଅଭାବ…

ଯେଉଁମାନେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ହୁଏ ନାହିଁ | ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଦୀପାବଳି ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ | ତେଣୁ ଦୀପାବଳିରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଅବଶ୍ୟ, 12 ଟି ରାଶି ମଧ୍ୟରୁ ଚାରୋଟି ଅଛି, ଯାହା ଉପରେ ମାତାଙ୍କ କୃପା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରହିଥାଏ | ମାତା ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ସର୍ବଦା ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ପରିଶ୍ରମ ନକରି ସେମାନେ ଧନ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତି | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଚାରୋଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ କଣ |

ବୃଷ

ଏହି ରାଶି ଚକ୍ରର ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଶି ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଭୁ ଶୁକ୍ରଙ୍କ। ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସୁଖ, ଧନ, ମହିମା ଏବଂ ଅପାରଗତାର ଏକ କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଏବଂ ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଜୀବନରେ କେବେବି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ସର୍ବଦା ଦୟାଳୁ ଅଟନ୍ତି |

କର୍କଟ

ଯେଉଁମାନଙ୍କର କର୍କଟ ରାଶି ଅଛି ସେମାନେ ଧନୀ ଅଟନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଜୀବନରେ କେବେବି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନଥାଏ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଯାହା ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ତାହା ପାଆନ୍ତି | ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ହାତ ରଖିଥା’ନ୍ତି |

ସିଂହ

ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥକୁ ନେଇ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ | ସେମାନେ ଯାହା ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ସହଜରେ ପାଇପାରନ୍ତି | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅପାର ଅନୁଗ୍ରହ ଥାନ୍ତି ଏବଂ ମା ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ଘରେ ରୁହନ୍ତି |

ତୁଳା

ତୁଳା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ତାଙ୍କ ଜୀବନଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଥାଏ | ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ |

ତେଣୁ ଏହି ଚାରୋଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସର୍ବଦା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଲାଭ କରିଥାନ୍ତି | ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଦୁଃଖିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କାରଣ ନିମ୍ନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି, ମା’ଙ୍କ କୃପା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରିବେ |

ମାତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡିକ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ

ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କେବଳ ସେହି ଘରେ ରୁହନ୍ତି ଯାହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ଯେଉଁଠାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଏ | ତେଣୁ, ଆପଣ ସବୁବେଳେ ନିଜ ଘରକୁ ସଫା କରିବା ଏବଂ ଘରର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ |

ଶୁକ୍ରବାର ଏବଂ ଦୀପାବଳିରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଜିନିଷ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ସେହି ସମୟରେ ଗଣେଶଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୂଜା କରନ୍ତୁ |

ଦାଦ୍ରିତାଙ୍କୁ ଜୀବନରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତି ଶନିବାର ଏବଂ ଦୀପାବଳିରେ ନିମ୍ବ ଗଛକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | କାରଣ ଏହି ଗଛରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ବିଷ୍ଣୁ ବାସ କରନ୍ତି। ଏହି ବୃକ୍ଷକୁ ପୂଜା କଲେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି | ନିମ୍ବ ଗଛକୁ ପୂଜା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଗଛ ତଳେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ଏହି ଗଛ ଚାରିପଟେ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ଏକ ପତ୍ର ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ | ଏହି ପତ୍ରକୁ ନିଜ ଲକରରେ ରଖନ୍ତୁ | ଲକରରେ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ଭରି ରହିବ |

Share Your Views In Comments Below

comments