IPL ଫାଇନାଲରେ ହାରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ ଏମିତି କଥା…

ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର 13 ତମ ସିଜନର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଦୁବାଇର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳ 5 ୱିକେଟରେ ଜିତି ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି। ଆଇପିଏଲର ଏହି ସିଜନରେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସର ଟାଇଟଲ ଜିତିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ | ଦୀର୍ଘ 12 ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଫାଇନାଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା ​​| ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି 20 ଓଭରରେ 7 ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ 156 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟର ଜବାବ ଦେଇ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ 18.4 ଓଭରରେ 5 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଏହି ଟାର୍ଗେଟକୁ ସହଜରେ ହାସଲ କରିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସର ଟାଇଟଲ ଜିତିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆଇପିଏଲ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ସମ୍ଭବତ ସବୁଠାରୁ କଠିନ ଲିଗ୍ | ଏହି ଲିଗରେ ଖେଳି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛି | ଏହା ଏକ ଭଲ ଯାତ୍ରା ରହିଛି | ମୁଁ ମୋର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ | ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହଜ ନୁହେଁ | ଏହା ଏକ ଭଲ ସଫଳତା, କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଜିତିଥିଲେ ଆହୁରି ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା | ଗୋଟିଏ ପାଦ ଆଗକୁ ଯାଇଥାନ୍ତୁ। ”

ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ଫେରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଜୋରଦାର କମବେକ କରି ଟ୍ରଫି ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆପଣମାନେ ଆମକୁ ପୁରା ସିଜନରେ ସମର୍ଥନ କରିଲେ ଏଥିପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ। ”

ଦିଲ୍ଲୀ ଅଧିନାୟକ ଆୟର କୋଚ୍ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅନେକ ଥର କହିଛି ଯେ ମୁଁ ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କ ସହ କାମ କରିଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରିକି ସର୍ବୋତ୍ତମ। ସେ ମୋତେ ଖେଳିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିଅନ୍ତି | ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ | ସେ ଜଣେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ | ସେ ଯେଉଁ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ”

ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ କୋଚ୍ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏକ ଭଲ ଦଳ”। ସେମାନେ ଆମକୁ 4 ଥର ପରାସ୍ତ କରିଲେ | ଆମେ ଯେପରି ଭାବରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଲୁ, ତାହା ପାଇଁ ମୁଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ | ଆମର ଦଳରେ ଭଲ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି | ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ବିଷୟରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ମହାନ ଯୁବ ଖେଳାଳି। ମହାନ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତି | ଗତ 12 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥିତି ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟଙ୍କୁ ଟ୍ରଫି ଏବଂ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା, ସେ 30 ରନ୍ ଦେଇ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ପାୱାରପ୍ଲେରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବିଷୟରେ ବୋଲ୍ଟ କହିଛନ୍ତି, ହଁ, କିଛି ଦିନ ପାୱାରପ୍ଲେ ପସନ୍ଦ ଆସେ । 2 ମାସ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା | ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସହିତ ମୁଁ ନିଜକୁ ବହୁତ ଉପଭୋଗ କଲି | ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ବହୁତ ଭଲ ଥାଏ | ଟିକିଏ ଆଘାତ ଲାଗି ରହିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅବଶ୍ୟ ମୁଁ ମୋର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କ୍ରିଜରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି | ”

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ କେପିଟାଲ୍ସ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇ 5 ୱିକେଟରେ ଜିତି ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି | ମୁମ୍ବାଇ ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ 3 ଥର ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments