ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଡାକ୍ତର ବାବୁ କରିଦେଲେ ଏପରି କାଣ୍ଡ, ଶୁଣିଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ବି ବିଶ୍ୱାସ ହେବ ନାହିଁ, ଏମିତି କଣ କେହି

ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଭଗବାନଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଏକ ରୂପ କୁହାଯାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସମୟ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭଗବାନଙ୍କ ପରେ ଯଦି କେହି ଜଣେ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି, ତାହେଲେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଡାକ୍ତର। ଅନେକ ଥର ଡାକ୍ତରମାନେ ଏପରି ଅଜବ ମାମଲା ସମାଧାନ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ସମ୍ଭବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରିହେବ ନାହିଁ | ନିକଟରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏଭଳି ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରସବ ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ:

ବାସ୍ତବରେ, ଡାକ୍ତରମାନେ, 23 ସପ୍ତାହର ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ଥିବା ଶିଶୁ ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରକ୍ତ ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ। ଡାକ୍ତରମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଯଦି ଏହାର ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା କରା ନ ଯାଏ, ତେବେ ପ୍ରସବ ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ଶିଶୁକୁ ଗର୍ଭରେ ହିଁ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ଶିଶୁର ହୃଦୟର ଆକାର ଚିନାବାଦାମ ପରି ଥିଲା:
ଏକ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଡାକ୍ତରମାନେ ଗର୍ଭରେ ଥିବା ଶିଶୁର ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମା’ଙ୍କ ଗର୍ଭାଶୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଛୁଞ୍ଚି ସାହାଯ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଶିଶୁର ହୃଦୟରେ ଏକ ବେଲୁନ୍ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଏହି ପଦ୍ଧତି ପରେ, ଶିଶୁର ହୃଦୟର ଉପର ଏବଂ ତଳ କୋଠରୀଗୁଡ଼ିକ ସ୍ଥାପିତ ହେଲା ଏବଂ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା | ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲେ, ଶିଶୁର ହୃଦୟର ଆକାର ଚିନାବାଦାମ ପରି ଥିଲା |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଶୁଟି ଦୁଇ ମାସର ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ:
ଶିଶୁର ଏତେ ଛୋଟ ହୃଦୟର ଅପରେସନ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା ଯାହା କାନାଡାର ଟରୋଣ୍ଟୋସ୍ଥିତ ମାଉଣ୍ଟ ସାଇନା ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଯାଇଥିଲା | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆଜି ଏହି ପିଲାଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ତା’ର ବୟସ ଦୁଇ ମାସ ଅଟେ | ଶିଶୁର ନାମ ସାବେଷ୍ଟିଆନ୍ |

Share Your Views In Comments Below

comments