ଗରିବ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଝିଅର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହଠାତ୍ ଆସିଗଲା 10 କୋଟି ଟଙ୍କା, ଲୋକମାନେ କହିଲେ ମୋଦୀ ଜୀ ପଠାଇଛନ୍ତି… ଆଉ ତାପରେ …

ଯେତେବେଳେ ବାଲିଆ ଜିଲ୍ଲାର ବାନ୍ସଡିହ ଅଞ୍ଚଳର ରୁକୁନପୁରା ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଝିଅର ହଠାତ୍ 10 କୋଟି ଟଙ୍କା ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆସିଲା ସେତେବେଳେ ସବୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମୀ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଥିବା 10 କୋଟି ଟଙ୍କା ଉପରେ ହୋଲ୍ଡ ଲଗାଇଲେ। ଅର୍ଥ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ହୋଲ୍ଡ ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ 5 ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଛି| ପ୍ରକୃତରେ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ଫରିଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଏହି ହୋଲ୍ଡ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।

ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଝିଅ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 10 କୋଟି ଟଙ୍କା

ବାସ୍ତବରେ, ରୁକୁନପୁରା ଗାଁର ସୁବେଦାର ସାହନିଙ୍କ ଝିଅ ସରୋଜଙ୍କର ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାନ୍ସଡି ଶାଖାରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି। ଅବଶ୍ୟ, କିଛି ଠକ ମାନେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅନଲାଇନ୍ ଠକିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ | ସରୋଜଙ୍କ ଜାଣତ ବିନା ସେମାନେ ଟଙ୍କା କାରବାର କରୁଥିଲେ | ଅଧିକାଂଶ ଠକେଇ ଟଙ୍କା ସରୋଜଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା କରାଯାଇଥିଲା |

ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାନ୍ସଡି ଶାଖାର ପୂର୍ବତନ ମ୍ୟାନେଜର ସ୍ବାପାନିଲ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ 2020 ରେ ସେ ଫରିଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାର ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ କଲ ପାଇଥିଲେ। ମ୍ୟାନେଜର କହିଥିଲେ ଯେ ସରୋଜ ନାମକ କୋଶୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଅନଲାଇନରେ ଜାଲିଆତି କରାଯାଉଛି। ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା କାରବାର ହେଉଛି | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଫରିଦାବାଦ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି। ସେହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମୀ ମାନେ କିଶୋରଙ୍କୁ ଡାକିଲେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏତେ ଟଙ୍କା କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ, ସେ କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଇ ପାରିନଥିଲେ |

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଏବଂ ଫଟୋ

ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନୀଲେଶ କୁମାର ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ କଲ ଆସିଥିଲା। ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ପାଇବା ନାମରେ ଆଧାର କାର୍ଡ ଏବଂ ଫଟୋ ମାଗିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏସବୁ ପଠାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ କିଶୋରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନୀଲେଶଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସେ ଏହି ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିନ୍ କୋଡ୍ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ପଠାଇଥିଲେ।

କିଶୋରଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବୁଝିଯାଇଥିଲେ ଯେ ଅନଲାଇନ୍ ଠକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଶିକାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଫରିଦାବାଦ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଚୋରମାନେ କୌଣସି ଇଙ୍କଲିଂ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରେ 10 କୋଟି ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା | ତେବେ, ଠକମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପରେ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ମାତ୍ର 5 ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ବନ୍ଦ କରିଦିଆ ଯାଇଥିଲା |

Share Your Views In Comments Below

comments