ଘରେ କେବେବି ରହିବ ନାହିଁ ଧନର ଅଭାବ, ଯଦି ଘରର ମହିଳାମାନେ ଶୋଇବା ପୁର୍ବରୁ କରିଦେବେ ଏହି 6ଟି କାମ…

ଘରର ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯେକୌଣସି ଘରର ମହିଳାଙ୍କୁ ସେହି ଘରର ଲକ୍ଷ୍ମୀ କୁହାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏପରି ଘରେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁଠାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଇନଥାଏ। ସେହିଭଳି ଘରର ମହିଳାମାନେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଘରର ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟ ସମଗ୍ର ପରିବାର ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ କିଛି ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ଘରର ମହିଳାମାନେ କରନ୍ତି, ତେବେ ଘରର ସୁଖ ସର୍ବଦା ସମୃଦ୍ଧ ହେବାରେ ଲାଗିବ |

1- ଘରର ମହିଳାମାନେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଯେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାହାକୁ କ୍ଷୀର ଏବଂ ଦହି ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଯେତେମାଗିଲେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୀର ଏବଂ ଦହି ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ମହିଳାଙ୍କ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳତା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ |

2- ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପରେ କେବେ ବି ଧୋଇ ନଥିବା ବାସନକୁସନ ଛାଡିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ସମସ୍ତ ବାସନକୁ ଧୋଇ ରୋଷେଇ ଘର ସଫା କରି ସର୍ବଦା ଶୋଇବା ଉଚିତ୍, ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରେ ରହେ ନାହିଁ ଏବଂ ଧନ, ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ |

3- ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ଘରର ମହିଳାମାନେ ତୁଳସୀରେ ଘିର ଦୀପ ଜାଳିବା ଉଚିତ୍ | ତୁଳସୀରେ ଘିର ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ କେବେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ନାହିଁ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତି |

4- ମହିଳାମାନେ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ କେଶ ଖୋଲା ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କେଶ ଖୋଲା କରି ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ତେଣୁ ସର୍ବଦା କେଶ ବାନ୍ଧି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ |

5- ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଘରର ମହିଳାମାନେ ଝାଡୁକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଏହିପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ |

6- ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଖାଲି ବାଲ୍ଟିକୁ କେବେbi ରାତିରେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଖାଲି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ତେଣୁ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସର୍ବଦା ବାଲ୍ଟିକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

Share Your Views In Comments Below

comments