ହାଟଥ ପୁରା ଆଖୁ କିଆରୀରୁ ମିଳିବାକୁ ଲାଗିଲା 2000 ଏବଂ 500 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସତ ଆସିଲା ପଦାକୁ ସମସ୍ତେ ହେଇଗଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ…

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କୁଶୀନଗରରେ ଏକ ଆଖୁ କ୍ଷେତରେ ଦୁଇ ହଜାର ଏବଂ 500 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ପଡିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଏହି ନୋଟଗୁଡିକ ଦେଖି ଗାଁରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ତୁରନ୍ତ କ୍ଷେତରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଶ୍ରମିକମାନେ ଆଖୁ କାଟିବା ପାଇଁ କ୍ଷେତକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଖୁ କାଟିବାବେଳେ ସେମାନେ ଏହି ନୋଟଗୁଡିକ ଚାରିଆଡେ ବିଛେଇ ହୋଇ ପଡିଥିବାର ଦେଖିଲେ। ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହି ସୂଚନା ଗାଁରେ ବ୍ୟାପିଗଲା ଏବଂ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଚାଷ ଜମିରେ ପହଞ୍ଚି ନୋଟ୍ ଲୁଟିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ|

କେହି ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ପୋଲିସ ଚାଷ ଜମିରେ ପହଞ୍ଚି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିଲା। ଏଥିସହ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କଠାରୁ ନୋଟ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାୟ 1.15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଟଙ୍କା କେଉଁଠୁ ଆସିଛି, ପୋଲିସ ଏହାର ତଦନ୍ତରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛି।

ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ହାଟା କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ମୋହମାଡା ସିକାଟିଆ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ସୀତାରାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରମିକମାନେ ଆଖୁ କାଟିବା ପାଇଁ କ୍ଷେତକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଶ୍ରମିକମାନେ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ପୋଷାକରେ କିଛି ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଦେଖିଲେ। ସେମାନେ ଏହି କପଡା ଖୋଲିବାବେଳେ ଏଥିରୁ 5 ଶହ 2 ହଜାର ନୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା ​​| ଏହା ପରେ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିଲା |

ରାତିରେ ପୋଲିସ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​ଏବଂ ନୋଟଗୁଡ଼ିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାକୁ ପୋଲିସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସକାଳେ ହାଟା କୋଟୱାଲ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ପଠକ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କଠାରୁ ନୋଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗାଁ ନିକଟ ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା କିରାଣି ଦୋକାନରୁ ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଥିଲା | ତେଣୁ ଚୋରମାନେ ହୁଏତ ଏହି ଟଙ୍କା କ୍ଷେତରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବେ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ହାଟା କୋଟୱାଲୀ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଜୟ ପ୍ରକାଶ ପଠକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments