ଜଣେ ଅଳିଆ ଗୋଟାଳି ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗେଇ ବଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ ଝିଅର ଜୀବନ, ତାପରେ ଝିଅଟି ଏପରି ସୁଜଇଲା କରଜ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାସିନ୍ଦା ରାମକିଶୋର ଅଳିଆରୁ ବୋତଲ ଏବଂ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଜିନିଷ ଆଦି ଖୋଜି ବିକ୍ରୟ କରି ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଉଥିଲେ। ଦିନେ ରାମକିଶୋର ଅଳିଆ ଖୋଜୁଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଲାଲ କପଡା ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିଲେ, ସେ ଭାବିଲେ ବୋଧହୁଏ କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଥିବ କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ଥିବା ଜିନିଷ ଦେଖିବା ପରେ ତାଙ୍କ ହୋସ ଉଡ଼ିଗଲା କାରଣ ସେହି ଲାଲ କପଡ଼ାରେ ଏକ ନିରୀହ ପିଲା ଥିଲା |

ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ରାମକିଶୋର ଝିଅକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଗଲେ ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ ଯେ ଝିଅଟି ଜୀବନ୍ତ ଅଛି, ରାମକିଶୋର ଏହା ଜାଣି ବହୁତ ଖୁସି, କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଝିଅର କ’ଣ ହେବ କିନ୍ତୁ କିଛି କ୍ଷଣ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନିଜର ମତ ବଦଳାଇଲେ। ସେ ଝିଅଟିର ଚିକିତ୍ସା କରି ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ।

ରାମକିଶୋର ଝିଅକୁ ମାନସୀ ନାମରେ ନାମିତ କରିଥିଲେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ପାଖରେ ଛାଡୁଥିଲେ ଏବଂ ନିଜେ କାମ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିଲେ | 2018 ରେ ମାନସୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ଚାକିରି ପାଇଲେ।

ଯଦିଓ ମାନସୀ କେବେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ସେ ରାମକିଶୋରଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଝିଅ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ 2019 ମସିହାରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ମାନସୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ରାମକିଶୋର ନିଜେ ଏହି ପୁରା କାହାଣୀ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାନସୀ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଛନ୍ତି,ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସାରା ତାଙ୍କ ସହିତ ରଖିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି, ରାମକିଶୋରଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ପାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ ନକରି ମାନସୀଙ୍କୁ ରଖିଥିଲେ। ଆଜି ସେହି ଝିଅଟି ସଫଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ରାମକିଶୋରଙ୍କ ପରି ପିତାଙ୍କ ସେବା କରୁଛି |

Share Your Views In Comments Below

comments