ଯଦି ଦୀପାବଳୀରେ ଆସିବ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ତେବେ ଜାଣି ନିୟନ୍ତୁ କି ଏଥର ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କୁ କରିଦେବେ ମାଲାମାଲ, ଯଦି ମିଳିବ ଏହି ସଙ୍କେତ ତ ଜାଣି ନିୟନ୍ତୁ କି ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ମା

ଦୀପାବଳୀ ପର୍ବ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜାପାଠର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏଥର ଦୀପାବଳି 14 ନଭେମ୍ବରରେ ପାଳନ କରାଯିବ | ଏହି ଦିନ ସମସ୍ତେ ଧନ ର ଦେବୀ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ବିଧି-ବିଧାନ ପୂର୍ବକ ପୂଜା କରନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଦୀପାବଳୀ ଦିନ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଭକ୍ତିଭାବରେ ପୂଜା କରାଯାଏ, ତେବେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ ଏବଂ ଘର ପରିବାରର ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ | ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସହିତ ଜଣେ ଧନ, ଗୌରବ ଏବଂ ଅପାରଗତା ପାଇଥାଏ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ସ୍ୱପ୍ନ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତି |

ଏହି ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇବା ସମୟରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି | କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ଶୁଭ ଅଟେ, କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ଅଶୁଭ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ସୂଚନା ଅଭାବ ହେତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନର ଅର୍ଥ ଜାଣେ ନାହିଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଦୀପାବଳୀରେ କିଛି ଜିନିଷ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଅଛି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନ ଏବଂ ଧନ ବୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ସୂଚାଇଥାଏ |

ଧନଭନ୍ତରୀ ବେଦ୍ଧ ଅମୃତ କଳସ ସହ ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଦୀପାବଳୀର ଶୁଭ ଅବସରରେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଅମୃତ କଳସ ନେଇ ଧନଭନ୍ତରୀ ବେଦ୍ଧ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରକାରର ସ୍ୱପ୍ନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ସ୍ୱପ୍ନର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ |

ଅଳଙ୍କାର ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଦୀପାବଳୀର ଅବସରରେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଅଳଙ୍କାର ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯେ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ସ୍ୱପ୍ନରେ କୂଳଦେଵତାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୂଳଦେଵତାଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନର ଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତାକୁ ସୂଚିତ କରେ |

ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇବେ | ଯଦି ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଆପଣ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟରେ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ଗହମ ଏବଂ ଧାନ ଫସଲ ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଗହମ ଏବଂ ଧାନର ଫସଲ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅଟକି ରହିଛି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଫେରସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଦେଖିବା

ଗୋଲାପ ଫୁଲ ହେଉଛି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ | ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ |

ଗାଇ କ୍ଷୀର ଦେଉଥିବା ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଗାଈକୁ ବାଛୁରୀ ସହିତ ଦେଖନ୍ତି କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ଗାଇକୁ କ୍ଷୀର ଦେଉଥିବାର ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଦେଖିବା

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments