1 ଜାନୁଆରୀ ଦିନ ଘରର ଦୁଆର ମୁଁହରେ ଲଗାଇ ଦିୟନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, 2021 କେବେବି ଆସିବ ନାହିଁ ଘରେ ଦୁଃଖ ଓ ଅସୁବିଧା…

ନୂତନ ବର୍ଷ 2021 ଆଉ କିଛି ଦିନ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ, ନୂତନ ବର୍ଷ ନିଜ ସହିତ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ଆଣିଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କିଛି ଛୋଟ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ସୁଯୋଗରୁ ଆହୁରି ଭଲ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ | ନିଜର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ କରିପାରିବେ |

ଯଦି ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘର ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ, ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସହଜ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ |

ଘର ବା ଦୋକାନର ମେନ ଗେଟ

ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସନ୍ତୁ, ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଘରର ଦ୍ୱାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଏହିପରି ନ ହେଉ ଯେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସି ଫେରି ଯିବ, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଘର କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ଭାଗ୍ୟ ବଢାଇବା ପାଇଁ କବାଟରେ ସ୍ୱସ୍ତିକ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀଙ୍କ କିମ୍ବା ଓଁ ଚିହ୍ନ କରନ୍ତୁ |

ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ

ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ସହଜ ଉପାୟ | ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ବୁଦ୍ଧ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ଅନେକ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରେ |

ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଗୋଟେ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ

ନୂତନ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ବାଉଁଶ କିମ୍ବା ତୁଳସୀ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଶୁଭ ସମୟ ବଢ଼ିଥାଏ |

ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଘରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ

ନୂତନ ବର୍ଷରେ, ଆପଣଙ୍କ ଘର କିମ୍ବା ଦୋକାନରୁ ପୁରୁଣା ଆବର୍ଜନା କିମ୍ବା ଖରାପ ଜିନିଷ କାଢିଦିଅନ୍ତୁ, ବିଶେଷତ ଯଦି ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଏକ ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଥାଏ, କାରଣ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଉତ୍ତର ଦିଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖନ୍ତୁ

ନୂତନ ବର୍ଷରେ, ଘର-ଦୋକାନକୁ ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ସହିତ ସଜାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ବି ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ରଖନ୍ତି ଏହାକୁ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଆକ୍ୱାରିୟମକୁ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ | ସେଥିରେ କିଛି ସୁବର୍ଣ୍ଣ ମାଛ ଏବଂ ଏକ କଳା ମାଛ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ଘର ଦୋକାନର ମନ୍ଦିର

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମନ୍ଦିର କିମ୍ବା ଦୋକାନକୁ ସଜାନ୍ତୁ ଏବଂ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମନ୍ଦିର କେବେ ରୋଷେଇ ଘର କିମ୍ବା ବାଥରୁମ ନିକଟରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ମନ୍ଦିରକୁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଶୁଭ ଅଟେ।

Share Your Views In Comments Below

comments