ଜେଲରେ କଏଦୀ ମାନଙ୍କ ସହ ଏମିତି ରାତି ବିତାଉ ଥିଲେ Ria Chakravarthi, ସବୁ କଥା ଆସିଲା ପଦାକୁ… ସେଠି ବି କରୁଥିଲେ ଏମିତି

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ବାଇକୁଲ୍ଲା ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। 28 ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ରିୟାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ରିୟା ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ରିୟା କିପରି ଏକ ମାସ ଜେଲରେ ବିତାଇଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନଶିନ୍ଦେ ରିୟାଙ୍କ ଜେଲରେ ନିତ୍ୟକର୍ମ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ 8 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା | ବୁଧବାର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ଜେଲରେ ରିୟାଙ୍କର ବିଛଣା କିମ୍ବା ଛାତରେ ଫ୍ୟାନ ନଥିଲା। ଏତେ ଅସୁବିଧା ସତ୍ତ୍ୱେ ରିୟା କିପରି ଜେଲରେ ସମୟ ବିତାଇଲେ, ସତୀଶ ମନାସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି।

କଏଦୀଙ୍କୁ ଯୋଗ ଶିଖାଉଥିଲେ ରିୟା

ସତୀଶ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ନିଜକୁ ଜେଲରେ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସେ ରିୟାଙ୍କୁ ‘ବଙ୍ଗଳା ଟାଇଗ୍ରେସ୍’ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ଟାଇଗ୍ରେସ୍ ତାଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଲଢ଼ିବେ। ସତୀଶ ମନାସିନ୍ଦ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜେଲରେ କୌଣସି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ କେବେ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ |

ସେ ଏହି ବିଷୟକୁ ଆଲୋକିତ କରି ତାଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ରିୟା ଜେଲରେ କିପରି ରହୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ବହୁତ ଭଲ ଯେ ରିୟା ମଧ୍ୟ ଜେଲରେ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେଉଥିଲେ। ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଜେଲରେ ଥିବା କଏଦୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯୋଗ କ୍ଲାସ୍ କରୁଥିଲେ | ସେ ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କୁ ଯୋଗର ବହୁତ ଭଲ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ।ରିୟା ନିଜକୁ ଜେଲର ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଗଢିଛନ୍ତି | କୋଭିଡ -19 ହେତୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଘର ଖାଦ୍ୟ ପାଇପାରିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାକି କଏଦୀମାନଙ୍କ ସହ ଅତି ଆରାମରେ ରହୁଥିଲେ।

କହିଲେ – ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ରିୟାଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ଚାହୁଁଛନ୍ତି

ସତୀଶ ମନାସିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଲଢ଼ିବେ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମିଡିଆ ଲୋକମାନେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଟିଆରପି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ରିୟାଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ସତୀଶ ମନାସିନ୍ଦେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ରିୟାଙ୍କଠାରୁ କିଛି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ରିୟାଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଲାଇଭ-ଇନ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ରହୁଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ପରିବାର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ସାହସର ସହିତ ଏକ ମାସ ଜେଲରେ ବିତାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଶାନ୍ତିରେ ରହିପାରିବେ। ରିୟାଙ୍କୁ 10 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏନସିବି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାସପୋର୍ଟକୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ରିୟାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦୀପେଶ ସାୱନ୍ତ ଏବଂ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବୁଧବାର ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

Share Your Views In Comments Below

comments