ଜେଲରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ Ria Chakravarthi କରିଲେ ଏପରି ଖତରନାକ କାମ, ସୁଶାନ୍ତ ଙ୍କ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ ଏବେ…

ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଜାମିନ ପାଇଛନ୍ତି। 28 ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ରିୟା ଅକ୍ଟୋବର 7 ରେ ମୁକ୍ତ ହୋଇ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶ୍ୱେତା ସିଂ କିର୍ତ୍ତୀ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଶ୍ୱେତା ବ୍ରାଜିଲର ନୈପେଷ୍ଟିକ ପାଉଲୋ କୋଏଲୋଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମର ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ପାଇ ନାହୁଁ। କିନ୍ତୁ, ତଥାପି ଆମର ଧର୍ଯ୍ୟ, ସାହସ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଭଗବାନ ଅଛନ୍ତି। ”

ଶ୍ୱେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି ପୋଷ୍ଟ ରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟ ସମୟରେ ଆମକୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ସହ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ଆମକୁ ସାହସ ଦେଇଥାଏ। ”ସୁଶାନ୍ତ ଦୁନିଆ ଛାଡିବା ପରଠାରୁ ଶ୍ୱେତା ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଅଭିଯାନ ଚଳାଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ରିୟାଙ୍କ ମୁକ୍ତିରେ ସେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ସାହସ ହରାଉ ନାହାଁନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 7 ରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ପାଇଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସିବିଆଇ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ ବୋଲି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏବଂ ମିତୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଶୁଣାଣି ଯଥାଶୀଘ୍ର କରାଯାଉ।

ସୁଶାନ୍ତ ଉଭୟ ଭଉଣୀ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ରିୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ପିଟିସନ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି କରାଯିବ। ଉଭୟେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ୍ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏମ୍.ଏସ୍ କର୍ଣ୍ଣିକ୍ଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାନ କଥା ରଖିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଭଉଣୀମାନେ ବିନା ପ୍ରେସକ୍ରିପସନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଔଷଧ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ପେନିକ ଆଟାକ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏହି କାନ୍ଦ କଲେ ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଠକେଇ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି

ପାଶନାସ୍ଥିତ ରାଜୀବ ନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ 15 କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଏଥିପାଇଁ ଆଧାର ଭାବରେ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ତିନିଥର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି। ତଥାପି, ଇଡି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାର ଅନ୍ତିମ ରିପୋର୍ଟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିନାହିଁ। ଏହି ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଫୋରେନସିକ୍ ଅଡିଟ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫରେନସିକ୍ ଅଡିଟ୍ ରିପୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ କ susp ଣସି ସନ୍ଦେହଜନକ କାରବାର ହୋଇ ନାହିଁ। ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ 5 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 70 କୋଟି କାରବାର ହୋଇଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କେବଳ 55 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅଧିକାଂଶ ଅର୍ଥ ଭ୍ରମଣ, ସ୍ପା ଏବଂ ଉପହାର କିଣିବାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା |

ପରିବାର ଓକିଲ ରିୟାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ – ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଓକିଲ ବିକାଶ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ ବରୁଣ ସିଂ ରିୟାଙ୍କ ଜାମିନ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି, ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ (ରିୟା) ଜାମିନରେ ଥିବାରୁ। ଏନସିବି ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ | ଏହି ସଂସ୍ଥା ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ 1.35 ଲକ୍ଷ କୋଟି ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲା, ତେଣୁ ଏହି ଅପରାଧ ସିଣ୍ଡିକେଟର ସଦସ୍ୟମାନେ ଏଥିରୁ ବହୁତ ଆରାମ ପାଇଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ |

Share Your Views In Comments Below

comments