ଏହି ଝିଅଟିକୁ ପଚରାଗଲା ଅନ୍ତବସ୍ତ୍ର ଭିତରେ ଥିବା ଜିନିଷ ସବୁବେଳେ କଳା କାହିଁକି ହେଇଥାଏ, ଝିଅଟି ଦେଲା ଏମିତି ଉତ୍ତର… ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ?

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ଅଧ୍ୟୟନ ନକରି ଆମେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରିବୁ ନାହିଁ | ତେଣୁ ଯଦି ଆମେ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ପରୀକ୍ଷା ଭାରତରେ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ବେକାର ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଶୁଣିଲା ପରେ ଆପଣ ଭାବିବେ ଯେ, ସତରେ କଣ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ପରୀକ୍ଷା ରେ ପଚରାଯାଏ | ଥରେ ଝିମାନଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା “ଅନ୍ତବସ୍ତ୍ରର ଭିତର ସବୁବେଳେ କଳା କାହିଁକି” | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣାମାନେ କୁହନ୍ତୁ ଯେ, ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର କ’ଣ ହୋଇପାରେ, ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରାରେ କ’ଣ ଉତ୍ତର ହେବ ? ଏହି ଝିଅମାନେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର କ’ଣ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ | ପ୍ରାୟତଃ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହିପରି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସାକ୍ଷାତକାର ସବୁବେଳେ ଏକ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ନିର୍ଜନ ସ୍ଥାନରେ ନିଆଯାଏ | ସାକ୍ଷାତକାର ଗୁଡିକରେ ପ୍ରାଥୀ ମାନଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତ ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଏ |

ସେଥିପାଇଁ ଏହି ପରୀକ୍ଷାଗୁଡ଼ିକରେ ଚତୁର ପ୍ରଶ୍ନ ଅଧିକ ପଚରାଯାଏ | ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ଏହି ପରୀକ୍ଷାଗୁଡ଼ିକରେ ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ ଯାହା ମଣିଷର ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନକୁ ହଲାଇବ | ଏହିପରି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ବହୁତ ଭଲ ଥିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ନଚେତ୍ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ତୁମେ ଯେପରି ଭାବୁଛ ଠିକ୍ ନୁହେଁ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର କ’ଣ?

ପ୍ରଶ୍ନ: – ଝିଅ ପାଖରେ ଏମିତି କେଉଁ ଜିନିଷଟି ବିବାହ ଆଗରୁ ଇବବନ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ବିବାହ ଦିନ ନଥାଏ ?

ଉତ୍ତର: – ଝିଅର ଉପନାମ, ହଁ, ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଝିଅର ଉପନାମ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମ, ତା’ପରେ ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପନାମ ହୋଇଯାଏ |

ପ୍ରଶ୍ନ: – ଯଦି ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠି ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ କ’ଣ କରିବେ ?

ଉତ୍ତର: – ଏହା ଶୁଣି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ହେବି ଏବଂ ପ୍ରଥମେ ଯାଇ ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ଜଣାଇବି ଏବଂ ମୁଁ ପୁରା ପରିବାରକୁ ପୁଣି ପାଳନ କରିବି |

ପ୍ରଶ୍ନ: – ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଠ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୋଇବା ବିନା କିପରି ବଞ୍ଚିପାରିବ ?

ଉତ୍ତର: – ଆରାମରେ ବଞ୍ଚିପାରିବ କାରଣ, ସେ ରାତିରେ ଶୋଇଥାଏ |

Share Your Views In Comments Below

comments