ଯିଏ ଗୋଟେ ଦିନରେ ଦେଶ ସାରା କଲା ପ୍ରସିଦ୍ଧ, ସେହି ଲୁଟିଦେଲା ବାବାଙ୍କୁ, ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବାବା କା ଢାବାର ମାମଲା…

ଆଜିର ସମୟରେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହେଉଛି ଏପରି ଏକ ସାଧନ ଯାହାକି କ୍ଷଣିକ ମଧ୍ୟରେ କାହାକୁ ଷ୍ଟାର ବଣେଇବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଶକ୍ତିର ଏକ ଉଦାହରଣ ଭାରତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ଯେଉଁଠାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ‘ବାବା କା ଢାବା’ ଚଳାଉଥିବା ଦମ୍ପତି ଏହାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ହଠାତ୍ ସେମାନଙ୍କ ଦିନ ବଦଳୁଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାହାଯ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସହିତ ହଠାତ୍ ହଠାତ୍ ଅସହଯୋଗ ଘଟିଗଲା ଏବଂ କେହି ଆଶା କରିନଥିଲେ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଶନିବାର ଦିନ ଢାବା ମାଲିକ କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ଗୌରବ ଭସନ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି, ଯିଏ ବାବା କା ଢ଼ାବା ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା କୁ ହାତ ବଢ଼ାଇବାକୁ କହିଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀର ମାଲଭିଆ ନାଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ ‘ବାବା କା ଢାବା’ର ମାଲିକ କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସଂଗୃହୀତ ପାଣ୍ଠି ସଂପର୍କରେ ଗୌରବଙ୍କୁ ଅପବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବାବାକା ଢାବାର ଏକ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରି ଗୌରବ ଅକ୍ଟୋବର 7 ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଛାଡିଥିଲେ ଯାହା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଘାତର କାହାଣୀ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଭିଡିଓ ଭୟଙ୍କର ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଅନେକ ବଲିଉଡ ତାରକା ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ | ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଢାବାରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଏବଂ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଉନ୍ନତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଆର୍ଥିକ ଦାନ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ସବୁକିଛି ବଦଳିଗଲା…

ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା କାରଣରୁ ଢାବା ଚାଲୁଥିବା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ବଦଳି ଯାଇଛି | ଗୌବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାଲିକ କଣ୍ଟା ପ୍ରସାଦ |
ଠକେଇ, ଧମକଚମକ, ବିଶ୍ୱାସର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଏବଂ ଅପରାଧ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଭଳି ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି | କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗୌରବ ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କ ପରିବାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗୌରବ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛନ୍ତି

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗୌରବ ଭସନ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ସେ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୌରବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅକ୍ଟୋବର 27 ତାରିଖ ଫେସବୁକରେ ତିନୋଟି କାରବାର ରସିଦ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ 1,00,000 ଏବଂ 2,33,000 ଟଙ୍କା ଦୁଇଟି ଚେକ୍ ଏବଂ 45,000 ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କ ଦେୟ ପାଇଁ ଏକ ରସିଦ ଥିଲା | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଏହା ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସଂଗୃହିତ ଟଙ୍କା’। ଭାସାନ ଫେସବୁକରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାୟ 3.5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିବା ମୋଟ ରାଶି ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। “

Share Your Views In Comments Below

comments