କିନ୍ନର ମାନେ ଶୀଘ୍ର କାହାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିଗଲା ତେବେ ଗୋଟେ ଝଟକାରେ ବଦଳିଯିବ ପୁରା ଭାଗ୍ୟ…

ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଅର୍ଥ ଅଭାବ ହେତୁ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଅସୁବିଧା ହୁଏ | ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ଧନ ର ମହତ୍ତ୍ କୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି | ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ I କିନ୍ତୁ କିଛି କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିକି ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ମିଳି ନ ଥାଏ | ତେଣୁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇପାରିବେ |

ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଦାମୀ କାର, ନିଜ ଘର ଏବଂ ଦୋକାନର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସମସ୍ତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି | ଏପରିକି, ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ହେଇଯାଏ ଯେ ତୁମର ପର୍ସ ମଧ୍ୟ ଖାଲି ହୋଇଯାଏ I ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଲାଗେ | ଏହା ସହିତ ତୁମର ପର୍ସ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ଭରିବ |

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜାରେ ବ୍ୟବହୃତ ଚାଉଳ |
ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଚାଉଳ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ଶସ୍ୟ, ସେଥିପାଇଁ କୌଣସି ପୂଜା ସମୟରେ ଦେବତାମାନଙ୍କୁ ତିଲକ ପରେ ଚାଉଳ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ | ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ସମୟରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଚାଉଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର | ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା 21 ଟି ଚାଉଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ | ଶୁକ୍ର ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସହିତ ଜଡିତ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇବ |

କଦଳୀ ପତ୍ର |
ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ପିପାଲ ପତ୍ର ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଦ୍ is ାରା ବାସ କରନ୍ତି, ତେଣୁ ଏକ ପିପଲ ପତ୍ରକୁ ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଏହାକୁ ଶୁଦ୍ଧ କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଥିରେ ସାଫ୍ରନ୍ ସହିତ ଶ୍ରୀ ଲେଖ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖ, ଯେଉଁଠାରେ କେହି ଏହାକୁ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ I ଏହି ପତ୍ରକୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ବଦଳାଇ ରଖ |

କିନ୍ନର ଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ମୁଦ୍ରା
କୁହାଯାଏ କି କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାନ ଅକ୍ଷୟ ପୁଣ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ଏବଂ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ I ତାଙ୍କର ପ୍ରାର୍ଥନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ତୁମର ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଅଛି, ତେବେ ତୁମେ ଯେକୌଣସି କିନ୍ନର ଙ୍କୁ ଏକ ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କର | ଯଦି ଶେମଲ୍ ଖୁସିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ମୁଦ୍ରା ଦେବ, ତେବେ ଏହାକୁ ସବୁଜ କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ନିଜ ପର୍ସରେ କିମ୍ବା ଭାଲ୍ଟରେ ରଖ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ |

ଟେବୁଲ ଉପରେ ପର୍ସ ଏବଂ ଚାବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ |
କେବେବି ତୁମର ପର୍ସ ଏବଂ ଚାବିକୁ ଟେବୁଲ ଉପରେ ରଖ ନାହିଁ | କୁହାଯାଏ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖ | ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଠିକ୍ ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ଅଟେ |

ଗୁରୁଙ୍କ ଚିତ୍ର
ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଗୁରୁଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ସେମାନେ ନିଜ ଗୁରୁଙ୍କ ଫଟୋ ପର୍ସରେ ରଖିପାରିବେ | ତୁମର ପର୍ସରେ ଗୁରୁଙ୍କ ଛବି ରଖି ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେବ ନାହିଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ତୁମର ପର୍ସରେ ଗୁରୁଙ୍କ ଛବି ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ସମୟରେ ଆପଣ ଆରାମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶାନ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ | ତୁମର ପର୍ସରେ ଗୁରୁଙ୍କ ଛବି ରଖି ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେବ ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments