କାରରେ ପିଜା ଖାଇକି ରାସ୍ତା କଡରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ ଅଳିଆ, ତା’ପରେ ହେଲା କିଛି ଏମିତି କି 80 KM ପଛକୁ ଆସି ଅଳିଆ ଉଠାଇବାକୁ ପଡିଲା, ପୁରା ଖବର ପଢିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ

ଅଳିଆ ପକାଇବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଡଷ୍ଟବିନ | ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଏହାକୁ ପାଳନ କରନ୍ତି | ଥରେ ଆପଣ ଚାରିପାଖକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ପାଇବେ ଯେ 60 – 70 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଡଷ୍ଟବିନ ବଦଳରେ ରାସ୍ତାରେ ଅଳିଆ ଫିଙ୍ଗନ୍ତି | ବିଶେଷକରି ଯେତେବେଳେ କେହି କାରରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି, ସେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା କାରରୁ ଜିନିଷ ଫିଙ୍ଗନ୍ତି | ତେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏହା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାରୀ ପଡିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡିକେରିରୁ କୁର୍ଗ (କୋଡାଗୁ) କୁ 80 କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା କାରଣ ସେମାନେ ଚଳନ୍ତା କାରରୁ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଅଳିଆ ଉଠାଇ ପାରିବେ | ପ୍ରକୃତରେ, କୋଡାଗୁ ଟୁରିଜିମ୍ ଆସୋସିଏସନର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ମାଡେଟିରା ଥିମାଇୟା ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ରାଜରାସ୍ତାରେ ଦୁଇଟି ବଡ ବଡ ପିଜା ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିଲେ |

ସେ କାରରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ସେହି ବାକ୍ସରେ ଏକ ପିଜା ବିଲ୍ ଥିଲା | ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଲରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଆସ ଯେଉଁଠାରେ ତୁମେ ଅଳିଆ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇ ଯାଇଛ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯୁବକ ଜଣକ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫେରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ କ୍ରୁଗକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛୁ।

ତେବେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ହାର୍ ମାନି ନଥିଲେ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହ ଯୁବକଙ୍କ ନମ୍ବର ସେୟାର କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବହୁତ କଲ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବେ ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅଳିଆ ଉଠାଇବା ପାଇଁ 80 କିଲୋମିଟର ଫେରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।


ଏହି ଖବର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ରାସ୍ତାରେ ଅଳିଆ ଫିଙ୍ଗୁଥିବା ସେହି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ କଠିନ ଶିକ୍ଷା | ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ କ’ଣ, ଦୟାକରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଆମକୁ କୁହନ୍ତୁ | ଏହି ଭିଡିଓଗୁଡିକୁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଆବର୍ଜନାରେ ଆବର୍ଜନା ପକାନ୍ତି ନାହିଁ |

Share Your Views In Comments Below

comments