CCTVରେ ରେକର୍ଡ ହେଲା ପୁରା ଘଟଣା, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ଦୌଡ଼ି ଚାଲିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବଦମାସ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଲେ ନାହିଁ, ଶେଷରେ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବଦମାସମାନେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଅଜିତ ପାଲ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ମାମୁଁ ନରେଶ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଅପରାଧୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ 6.45 ସମୟରେ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତ୍ୟାଗୀ ସକାଳ ପ୍ରାୟ 6.45 ସମୟରେ ତାଙ୍କ କଲୋନୀର ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ପାର୍କକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ସ୍କୁଟିରେ ଥିବା ଅପରାଧୀମାନେ 60 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ନରେଶ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ବଦମାସମାନେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନରେଶଙ୍କୁ ଗୁଳି କରିଥିଲେ ଏବଂ ନରେଶ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦୌଡିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କେହି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସିଲେ ନାହିଁ।

ଶତ୍ରୁତା ସହିତ ଜଡିତ ମାମଲା

ଘଟଣା ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଆଇଜି ପ୍ରବୀଣ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାକୁ ପାରସ୍ପରିକ ଶତ୍ରୁତାର ମାମଲା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରୁଛି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସ୍ଥାପିତ ସମସ୍ତ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି। ବାସ୍ତବରେ ଏହି ପୁରା ଘଟଣା କ୍ୟାମେରାରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ଘଟଣା ଅପରାଧ ମାମଲା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି।

ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ 70 ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ

ନରେଶଙ୍କ ସହିତ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ସିସିଟି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜେଡିୟୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେ.ସି ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ବାସଭବନ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଏକ ସ୍କୁଟି ପଛରୁ ଆସିଥିଲା। ଦୁଇଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। ସେ ସ୍ୱର ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ପଛକୁ ଚାହିଁଲେ। ଏହା ପରେ ସ୍କୁଟି ଉପରେ ବସିଥିବା ଘୃଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ପିସ୍ତଲରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ନରେଶ ମଧ୍ୟ ଗୁଳିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ପ୍ରାୟ 70 ମିଟର ଦୌଡିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାରୁ ସେ ଜେଡିୟୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେସି ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ଅପରାଧୀ ସ୍କୁଟିକୁ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଚାଲିବାକୁ କହିଲା, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ବଦମାସମାନେ ନରେଶଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଦୁଇଟି ଗୁଳି ମାରିଥିଲେ। ମୃତ୍ୟୁକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପରେ ସେମାନେ ସେଠାରୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ନରେଶଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚଟି ଗୁଳି କରାଯାଇଛି।

ହେଉଛି ଚର୍ଚ୍ଚା

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଲା, ଅନେକ ଲୋକ ସକାଳୁ ଚାଲୁଥିଲେ | ଗୁଳିର ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ପାର୍କରେ ଭିଡ଼ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଆସିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ନରେଶଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ପଡ଼ୋଶୀ ଦୂରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଯିଏ ତୁରନ୍ତ କଲ କରି ତାଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନରେଶଙ୍କୁ ଯଶୋଦା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ନିୱାରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ଥିବା ସରାଇ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ନରେଶ ତ୍ୟାଗୀ ଲୋହିଆ ନାଗରରେ ପରିବାର ସହିତ ରହୁଥିଲେ। ସେ ସରକାରୀ ବିଭାଗରେ ଚାକିରୀ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପୁଅ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଚାକିରୀ କରନ୍ତି।

Share Your Views In Comments Below

comments