କ୍ଲାସ ରୁମ ଭିତରେ ହିଁ ବେକରେ ପିନ୍ଧାଇଲେ ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର ଆଉ ତାପରେ କରିଲେ ଏମିତି କାମ, ସାଙ୍ଗମାନେ ବାନେଇଲେ ଭିଡ଼ିଓ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭାଇରଲ Video

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ‘ବାଲ୍ୟ ବିବାହ’ର ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜିଲ୍ଲାର ରଜା ମହେନ୍ଦ୍ରଭରମ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ର ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳସୁତ୍ର ପିନ୍ଧାଇ ସିନ୍ଦୁରରେ ତାଙ୍କ ମଥା ଭରି ଦେଇଥିଲେ। ଉଭୟ ନାବାଳକ-ନାବାଳିକା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଇଣ୍ଟରମିଡିଏଟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିଷେଧ ଆଇନ, 2006 ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ଛାତ୍ର ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀ ଜିଲ୍ଲାର ରଜା ମହେନ୍ଦ୍ରଭ୍ରାମ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଦୁହେଁ ପ୍ରେମିକା ଏବଂ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଅଟନ୍ତି। ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ପିଲାଟିର ବୟସ 17 ବର୍ଷ |

ସାଙ୍ଗମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ
ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଛାତ୍ର ଜଣକ ବଜାରରୁ ମଙ୍ଗଳାସୁତ୍ର ଏବଂ ସିନ୍ଦୂର କିଣି ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଝିଅଟି କ୍ଲାସରେ ଥିଲା | ପୁଅ ପ୍ରଥମେ ଝିଅକୁ ମଙ୍ଗଲସୁତ୍ର ପିନ୍ଧାଇଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଭରି ଦେଇଥିଲା | ଏହି ସମୟରେ ପୁଅର କିଛି ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଏହି ବିବାହର ଖୁଲାସା ହୋଇଥିଲା।

ମହିଳା କମିଶନ ଝିଅକୁ ଆଶ୍ରୟ ଦେବେ
ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଳକ ଓ ବାଳିକାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଶ୍ରେଣୀରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ କିଏ ବିବାହ କରିଥିଲେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାସିରେଡି ପଦ୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ଏକା ସହ ଇଣ୍ଟରମିଡିଏଟ ରେ ପଢୁଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାବାଳିକାକୁ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଆଶ୍ରୟ ଦେବ।

ଉଭୟ ସ୍କୁଲରୁ ବହିଷ୍କୃତ
ଏହି ସମୟରେ, ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିଚାଳନା କମିଟି ଉଭୟଙ୍କୁ ସ୍କୁଲରୁ ବହିଷ୍କାର କରି ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇଛି ।

ଝିଅର ପିତାମାତା ଝିଅକୁ ଗ୍ରହଣ କଲେ ନାହିଁ
ମହିଳା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାସିରେଡି ପଦ୍ମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅ ପିତାମାତା ତାଙ୍କୁ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ନାବାଳିକାକୁ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ୱାନ ଷ୍ଟପ ସେଣ୍ଟରକୁ ପଠାଯାଇଛି। ମହିଳା ଆୟୋଗର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ବାଳକର ପିତାମାତାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲା
ଏହି ସମୟରେ ରାଜାମହେନ୍ଦ୍ରଭାରାମ 2 ଟାଉନ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଆମେ ଉଭୟ ନାବାଳକ-ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ କଲେଜ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିବୁ। ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବାଲ୍ୟ ବିବାହର ପରିଣାମ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବ ।

Share Your Views In Comments Below

comments