କରୋନା କାଳରେ ଏହି ଦୁଇ 2 ଅଟୋ Driver ସାଜିଲେ ମସିହା, 2 ମାସରେ 200ରୁ ଅଧିକ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିଲେ ଏମିତି କାମ, ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି କରିବେ ପ୍ରଶଂସା

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଜୀବାଣୁକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହି ରୋଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରିବ। ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ସବୁ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ | ଲୋକମାନେ ଚାକିରି ହରାଇଲେ| ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ନଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଘରର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲା|

କରୋନା ଅବଧିରେ ଲୋକମାନେ ଚାକିରି ହରାଇଲେ, ଲୋକମାନେ ରୋଜଗାରର ସନ୍ଧାନରେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ଏହି ସଙ୍କଟରେ କେହି ଉଭା ଦେଇନାହାଁନ୍ତି | ଅନେକ ଲୋକ ଯେଉଁମାନେ ମସିହା ଭାବରେ ବାହାରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଅଭାବୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହିପରି ଦୁଇଟି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ସଙ୍କଟର ଏହି ଘଣ୍ଟାରେ, ଏହି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁବିଧା ଦେଇଛନ୍ତି |

କରୋନା ଯୁଗରେ ଦୁଇଟି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ବନିଲେ ମସିହା

ବାସ୍ତବରେ,ଏହି ଦୁଇଟି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ହେଉଛନ୍ତି ହରିଶ କୁରୁବାଚରୀ, ଯିଏ 47 ବର୍ଷ ଏବଂ ମୟିଲ ରତ୍ନେଶ, ଯିଏ 42 ବର୍ଷ | ଏହି ଉଭୟ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ନୀଲେଶ୍ୱରର ବାସିନ୍ଦା | କରୋନା ପରି ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଦୁହେଁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭାବରେ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଚଳାଉଛନ୍ତି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଥିବା ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇ ଆଣନ୍ତି | ଏହି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ 2 ମାସ ଧରି ସେମାନେ 200 ରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆମେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଚଳାଉ ନାହୁଁ

ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ହରିଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ କୌଣସି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଚଳାଉ ନାହୁଁ। ଆମେ ରୋଗୀଙ୍କୁ କୋଭିଡ କିମ୍ବା ପ୍ରଥମ ଲାଇନ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଥାଉ, ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ସହରରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଅଭାବ |କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରମାନେ ନିଜର କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦୁଇଥର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଉଭୟ ଥର ନକାରାତ୍ମକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଉଭୟ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ବିନା ସଙ୍କଟରେ କ୍ରମାଗତ ଲୋକମାନଙ୍କ ସେବା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟେ ମସିହା ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି।

ହସ୍ପିଟାଲ ତରଫରୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ଯେ ହରିଶ ଏବଂ ରତ୍ନେଶଙ୍କୁ 108 ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବ, ଯାହା ପରେ ଦିନେ ଜଣେ ସକାରାତ୍ମକ ରୋଗୀ ଆସିଲେ, କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣିବାକୁ ଯାଉନଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ହରିଶଙ୍କୁ ଡାକିଲେ | ହରିଶ ତୁରନ୍ତ ଏହି କାମ ପାଇଁ ହଁ କହିଲେ | ପରେ ହରିଶଙ୍କୁ ରତ୍ନେଶ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦୁହେଁ ଏହି ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ତାଲୁକା ଡାକ୍ତରଖାନା ଉଭୟ ମାସ୍କ, ଗ୍ଲୋଭସ୍, ସାନିଟାଇଜର, ସାମ୍ପୁ ଏବଂ ସ୍ପ୍ରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଉଭୟ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଡ୍ରାଇଭର ଅପେକ୍ଷା ସେମାନେ କମ୍ ବିପଦରେ ଅଛନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କଠାରୁ ସାଧାରଣ ଭଡା ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି |

Share Your Views In Comments Below

comments