କେବଳ ଅଭିନୟ ନୁହେଁ, ପାଠ ପଢାରେ ମଧ୍ୟ ଟପର ଅଟନ୍ତି ଏହି 6 ଜଣ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ, ବିରାଟଙ୍କ ଅନୁଷ୍କା ରଖିଥିଲେ ଏତେ ମାର୍କ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…

ପ୍ରାୟତଃ କୁହାଯାଏ ଯେ ବିଉଟି ବିଠ ବ୍ରେନ କମ ଦେଖାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ବଲିଉଡର ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହାକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି | ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏପରି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ସୁନ୍ଦର ନୁହଁନ୍ତି ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧ୍ୟ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି |

ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ କେବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ସେମାନଙ୍କର ଦୃଢ ଅଭିନୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ମଧ୍ୟ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଜିତିଛନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ସୁନ୍ଦରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିଜର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |

ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ମାର୍କ ଆଣି ଏହି ସୁନ୍ଦରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ସୁନ୍ଦରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଟପ୍ପର ଥିଲେ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ…

ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା

ବଲିଉଡର ସବୁଠୁ ସୁନ୍ଦର ତଥା ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ସମୟରେ ଏକ ଶ୍ରେଣୀ ଟପ୍ପର ଥିଲେ। ହଁ, ସେ ସବୁବେଳେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |

ଅନୁଷ୍କା ଦଶମୀରେ 93% ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶରେ 89% ସ୍କୋର କରି ପିତାମାତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଗର୍ବରେ ଉଚ୍ଚା କରିଥିଲେ। ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଥରେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋତେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ମୋର କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ମୁଁ ଏ ବିଷୟରେ ଆଦଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ନ ଥିଲି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମୋର ପିତାମାତାଙ୍କ ଅପମାନ ଶୁଣେଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲି।

ଅନୁଷ୍କା କହିଛନ୍ତି ମୁଁ କଠିନ ଅଧ୍ୟୟନ କଲି। ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ମାର୍କ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଅନୁଷ୍କା ମଡେଲିଂରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ଏବଂ ପିତା ମନା କରିପାରିଲେ ନାହିଁ |

ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁର

ଆଜିର ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁର ମଧ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ। ସେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି |

ଆଜି ବି ଶ୍ରଦ୍ଧା ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ, କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଅଧ୍ୟୟନରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ। ସେ ଦଶମ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ 70% ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଏହି ଫଳାଫଳକୁ ନେଇ ଖୁସି ନଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ସେ ଦ୍ୱାଦଶରେ କଠିନ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷାରେ 95% ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶୀର୍ଷ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ।

କ୍ରିତି ସାନନ୍

ପାନିପଥ,ବରେଲି କି ବାର୍ଫି, ଲୁକା ଚୁପି ଏବଂ ହାଉସଫୁଲ୍ ଭଳି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ରିତି ସାନନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। କ୍ରିତି ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଥିଲେ |

ସେ ଦଶମୀରେ 72% ମାର୍କ, ପରେ ଦ୍ୱାଦଶରେ 68% ମାର୍କ ପାଇଲେ | ଶିଳ୍ପୀ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିତି ଏକ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରେ ନାମ ଲେଖାଇଥିଲେ। ତଥାପି, ସେ ଇଞ୍ଜିନନିୟରିଂ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିନାହାଁନ୍ତି |

ଜାହ୍ନବୀ କପୁର

ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଝିଅ ଜାହ୍ନଵୀ କପୁରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଶିଳ୍ପରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ମା ଶ୍ରୀଦେବୀ ତାଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେଦଶମୀରେ 84% ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶରେ 86% ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନକୁ ପରିହାସ କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଲିଆ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ଦିନରେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିଲେ। ଆଜି ଆଲିଆଙ୍କ ନାମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଚାଲିଛି |

ଜବରଦସ୍ତ ଅଭିନୟ କରି ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ହୃଦୟ ଜିତିଥିବା ଆଲିଆ ଅନେକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲେ |

ଆଲିଆ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ 71% ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟର କରିବା ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଲା ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶେଷ କରିପାରିଲା ନାହିଁ |

ୟାମି ଗୌତମ

ହିମାଚଳ ବିୟୁଟି ୟାମି ଗୌତମ ମଧ୍ୟ ବିୟୁଟି ବିଠ ବ୍ରେନରଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଉଦାହରଣ | ୟାମି ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଦଶମ ବୋର୍ଡ 75% ସ୍କୋର କରି ଦ୍ୱାଦଶରେ 80% ମାର୍କ ପାଇଥିଲେ|

ଭୁମି ପେଡନେକର

ଡମ୍ ଲାଗା କେ ହୈସା ଏବଂ ଟଏଲେଟ୍ ଏକ ପ୍ରେମ କଥା ପରି ଅନେକ ମହାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୁମି ପେଡନେକର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ଭୁମିଙ୍କ ପାରିବାରିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ରାଜନୈତିକ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭୁମି ନିଜର ରାସ୍ତା ବାଛିଥିଲେ।

ଶିଳ୍ପକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଶିକ୍ଷାରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଛି | ସେ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ 78% ମାର୍କ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱାଦଶରେ 83% ରଖି ଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments