କେବଳ ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପରେ ଆଉ କେବେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ନଜର ଆସି ନାହାଁନ୍ତି ଆମୀର ଓ ସଲମାନ, ଏହା ପଛର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଝଟକା ଖାଇଯିବେ

ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଅଣ୍ଡାଜ୍ ଆପ୍ନା ଆପ୍ନା’ ବଲିଉଡର ସର୍ବୋତ୍ତମ କମେଡି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କାଷ୍ଟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କାହାଣୀ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ନଭେମ୍ବର 4, 1994 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବାର 26 ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି ଏହାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଂଳାପ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବିନୟ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା। ସେ ଏହାକୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏକ ସିକ୍ୱେଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରି ନାହିଁ | ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସିକ୍ୱେଲ ତିଆରି କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇନଥିଲା।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିର୍ମାତାମାନେ କରିସ୍ମା ଏବଂ ରବିନାଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ବରଂ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ହିରୋଇନକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ଥିଲେ | ଫିଲ୍ମର ହିରୋ ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ ସଲମାନ ଖାନ ନିର୍ମାତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି କିଛି ଘଟିଗଲା ଯାହା ସେ ଆଉ ଏକାଠି ଦେଖା ଫିଲ୍ମ କରିନଥିଲେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ |

ଉଭୟ ଆମୀର ଏବଂ ସଲମାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲପ୍ ହେଉଥିଲା

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିବାର କଳ୍ପନା ପ୍ରଥମେ ନିର୍ମାତା ବିନୟ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିଲା | ଏହି ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ଆମିର ଏବଂ ସଲମାନଙ୍କ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଯାଉଥିଲା | ନିର୍ମାତା ବିନୟ ସିହ୍ନା ଆମୀରଙ୍କ ପିତା ତାହିର ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ। ଆମୀରଙ୍କ ପିତା ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏକ ଭଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଆନ୍ତୁ। ଯେତେବେଳେ ନିର୍ମାତା ବିନୟ ସିହ୍ନା ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ କମେଡି ଫିଲ୍ମ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ରଖିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଆମୀର ହଁ କରିଥିଲେ ।

ନିର୍ମାତା ବିନୟ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସଲମାନ ଖାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥିଲେ। ସଲମାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଖୋଜୁଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆମୀର ଏବଂ ସଲମାନ ପରସ୍ପର ବିପକ୍ଷରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ।

କରିସ୍ମା ଏବଂ ରବିନା ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ନଥିଲେ

ଫିଲ୍ମର ହିରୋ ଫାଇନାଲ ହେବା ପରେ ନିର୍ମାତା ବିନୟ ସିହ୍ନା ଫିଲ୍ମର ଉଭୟ ହିରୋଇନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ନିର୍ମାତାମାନେ ମନୀଷା କୋଇରାଲା ଏବଂ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ କାଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନିର୍ମାତା ସହିତ ଏକ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ମନୀଷା କୋଇରାଲା ମଧ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ଫିଲ୍ମ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ନୀଲମଙ୍କ ନିକଟକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ହୋଇନଥିଲା। ପରିଶେଷରେ ନିର୍ମାତାମାନେ କରିସ୍ମା କପୁର ଏବଂ ରବିନା ଟଣ୍ଡନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଲେ | ଏହିପରି କରିସ୍ମା ଏବଂ ରବିନା ଫିଲ୍ମର ହିରୋଇନ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲା |

ଆମୀର ପୁଣି ସଲମାନଙ୍କ ସହ କାମ କରିନଥିଲେ

ଆଣ୍ଡାଜ ଅପନା ଆପନା ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯେଉଁଥିରେ ଆମୀର ଏବଂ ସଲମାନ ଏକାଠି ନଜର ଆସିଥିଲେ | କୁହାଯାଏ ଯେ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ସଲମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ଆମୀର ଖାନଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିଲା। ସଲମାନ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମନୋଭାବରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ବିଳମ୍ବରେ ସେଟରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଲା |

ଆମୀର ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପରେ ସେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଫିଲ୍ମ କରିବେ ନାହିଁ। ଫିଲ୍ମର ହିରୋଇନ୍ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେହି ସମୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ଉଭୟ ସେଟରେ ପରସ୍ପର ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ।

Share Your Views In Comments Below

comments