ଦିନେ 50 ଟଙ୍କା ଦୈନିକ ମଜୁରୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଜେଠାଲାଲ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ସବୁଠୁ ବଡ TV ସିରିଏଲରେ ଅଭିନୟ କରି ଜିତୁଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ

ଯଦି ଗତ 12 ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ଏକ ଶୋ ’ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ତେବେ ଏହା ତାରାକ ମେହେଟ୍ଟା କା ଉଲଟା ଚାଶମା ଅଟେ | ଆଜି, 12 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଏହି ସୋ 2008 ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଏହାର ଚରିତ୍ର ହେତୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି | ଶୋ’ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚରିତ୍ର ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି | ଶୋ’ରେ ଜେଟାଲାଲ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ ଯୋଶୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଜେଟାଲାଲଙ୍କୁ ଭଲଭାବେ ଜାଣନ୍ତି।

ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଶୋ’କୁ ଜେଟାଲାଲ ନାମରେ ଜାଣିଛନ୍ତି କିମ୍ବା କେବଳ ସେହି କାରଣରୁ ସୋ ଦେଖନ୍ତି | ଆଜି ଜେଟାଲାଲ ଏକ ଏପିସୋଡ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରନ୍ତି, ଯଦିଓ ସେ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଟିଭି ଦୁନିଆରେ ଜଡ଼ିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିଲେ | ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଚେହେରା, ଯଦିଓ ଏକ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା |

ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବ୍ୟାକଷ୍ଟେଜ୍ କଳାକାର ଭାବରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୂମିକା ପାଇଁ ମାତ୍ର 50 ଟଙ୍କା ପାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ କାମ ଦେବାକୁ କେହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ ଏବଂ ଥିଏଟର ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏଥିରେ ଜଡିତ ଥିଲେ।

ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ

ଜେଟାଲାଲ ଅର୍ଥାତ୍ ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବ୍ୟାକଷ୍ଟେଜ୍ ଭୂମିକା ଥିଲେ କି ନାହିଁ ମୁଁ କେବେ ଚିନ୍ତା କରି ନ ଥିଲି। ମୁଁ ଥିଏଟର ସହିତ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି | ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅମୂଲ୍ୟ ଅଟେ | ଥଟ୍ଟାରେ 800-1000 ଲୋକଙ୍କ କରତାଳି ଏବଂ ହସ ଅମୂଲ୍ୟ ଅଟେ।ତରାକ ମେହେଟ୍ଟା କା ଉଲଟା ଚାଶମା ସୋ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଏହି ସୋ ସହିତ ଜଡିତ ରହିଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି।

ସଲମାନ-ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ

ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଫିଲ୍ମ ମେନେ ପ୍ୟାର କିୟା ରୁ ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା। ଦିଲୀପ ମେନେ ପ୍ୟାର କିଆରେ ରାମୁ ନାମକ ଜଣେ ସେବକଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ।

କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ସଲମାନ ଏବଂ ଦିଲୀପ ହମ ଆପକେ ହେନ କୌନ ଫିଲ୍ମରେ ଏକାଠି କାମ କରିଥିଲେ। ସଲମାନଙ୍କ ସହ ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ହ୍ୱାଟ୍ସ ୟର ରାଶିରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ ଯୋଶୀ ଦିଲ ହେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ, ଖିଲାଡି 420 ଏବଂ ହାମରାଜରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଆଜି ସେ ତାରକ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ କା ଉଲଟା ଚଷମା ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଜେଟାଲାଲ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସ୍ମରଣୀୟ ଚରିତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ |

Share Your Views In Comments Below

comments