KBCରେ ଏହି ଝିଅର କାହାଣୀ ଶୁଣିବା ପରେ ବିଗ୍ ବି କାନ୍ଦି ପକାଇଲେ, 13 ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୋଇଯାଇ ଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ… ତାପରେ

ଟିଭି ଶୋ ‘କୌନ ବନେଗା କୋରୋଡ଼ପତି’ର ଦ୍ୱାଦଶ ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | କେବିସି ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଋତୁ ସୁପରହିଟ୍ ହୋଇଛି | ଏହା ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯାହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଉନ୍ନତ କରିଛି | ବେଳେବେଳେ କେତେକ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଏପରି କଥା କୁହନ୍ତି ଯାହା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁଥାଏ ଏବଂ ହୋଷ୍ଟ ଅମିତାଭଙ୍କ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ |

ସୋମବାର ପ୍ରସାରିତ ଏପିସୋଡରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାହାଣୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ଯୋଧପୁର ରାଜସ୍ଥାନର ଛାତ୍ରୀ କୋମଲ ତୁକାଡିଆ ଫାଷ୍ଟଷ୍ଟ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତର ଦେଇ ହଟ ସିଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କୋମଲଙ୍କୁ 20 ବର୍ଷ ବୟସ | ସେ ଗୁଜୁରାଟରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପିତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ହେତୁ ସେ 15 ବର୍ଷ ଧରି ଯୋଧପୁରରେ ରହୁଥିଲେ। ଏଠାରେ ପାଳନ ହୋଇଥିଲା । ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୋମଲଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖାଯାଇଥିଲା | କୋମଲଙ୍କ କାହାଣୀ ଶୁଣିବା ପରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ।

ପରିବାରକୁ ବିରୋଧ କରି ବିବାହ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ

କୋମଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ 13 ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କମଲ ଏତେ କମ ବୟସରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସମେତ ସମାଜର ବୟସ୍କଙ୍କ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଆଜି କୋମଲଙ୍କୁ 20 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ବର୍ତମାନ ସେ ଏତେ କମ୍ ବୟସରେ ଝିଅମାନଙ୍କ ବିବାହ କରିବା ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି |

କୋମଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ 13 ବର୍ଷ ବୟସରେ ପିତାମାତା ଝିଅର ବିବାହ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି। କାରଣ ସେହି ଲୋକମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ 25 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେମାନଙ୍କର ଝିଅମାନେ ଭଲ ପୁଅ ପାଇବେ ନାହିଁ | ତେଣୁ ଝିଅମାନେ 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ କରନ୍ତୁ | ଝିଅମାନେ ଏତେ କମ୍ ବୟସରେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭାଳିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ ଥର ସେମାନେ ଶାଶୁଘରେ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି | ଯାହାକୁ ସେମାନେ ସହ୍ୟ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତି |

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ

କୋମଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ, ଯଦି କୌଣସି ଝିଅ ସବୁକିଛି ଛାଡ଼ି ଏକ ନୂତନ ପରିବାରରେ ସ୍ଥିର ହୁଏ, ତେବେ ସେ ଏତେ ପରିପକ୍ୱ ନୁହଁନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ନୂତନ ପରିବାରରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିବେ | ଏକ ସମସ୍ୟା ଆସେ, ସେ ସମ୍ଭାଳି ପାରିବେ ନାହିଁ | ସେ ଏସବୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ସେହି ସମସ୍ତ ଝିଅ ଯେଉଁମାନେ କହି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ କୋମଲଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ତୁମେ କେତେ ସୁନ୍ଦର। ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ବହୁତ ଭଲ | ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପରି ଜଣେ ସାହସୀ ଝିଅକୁ ଭେଟିବା ତାଙ୍କର ସୌଭାଗ୍ୟ। ଆଜିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ଲାଇନ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି | ସେ କୋମଲଙ୍କ ମତକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଭୁଲ ଧାରଣା ଯେ 25 ବର୍ଷ ବୟସ ହେବା ମାତ୍ରେ ଝିଅମାନେ କୌଣସି ପୁଅ ପାଇବେ ନାହିଁ |

12 ଲକ୍ଷ 50 ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ କୋମଲ

କୋମଲ କେବିସିରେ 12 ଲକ୍ଷ 50 ହଜାର ଜିତିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କୁ 25 ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ, ସେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିନଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ କାର୍ଗିଲ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା, ଯାହାର ଉତ୍ତର କୋମଲଙ୍କୁ ଜଣା ନଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ସେମ ଖେଳଋ ଓହରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ | ଶୋ’ରେ କୋମଲ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏପରିକି ସେ ଅମିତାଭଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ କହିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମିତାଭ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଉପରେ ଅମିତାଭ ଥଟ୍ଟା କରି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାଇ ସାର୍, ଏହାକୁ କହିବାକୁ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅବନି ଜୀଇଁବାକୁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ |

Share Your Views In Comments Below

comments