ଏବେ ଏବେ Bollywoodର ଏହି ଦିଗ୍ଗଜ କଳାକାରଙ୍କର ହେଲା ନିଧନ, ସିନେମା ଜଗତରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଲହରୀ… 2020 ସବୁଠୁ ଖରାପ ବର୍ଷ

ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ନିର୍ମାତା ଅନିଲ ନାଇଡୁଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ମିତ୍ର ମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜ୍ଞାପନ ଦୁନିଆରେ ଅନିଲ ନାଇଡୁ, ଲମ୍ବା ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପା’ ଏବଂ ‘ଅକ୍ଷୟ କୁମାର’ ସେ ‘ମିଶନ ମଙ୍ଗଲ’ ଏବଂ ‘ପ୍ୟାଡମ୍ୟାନ’ର ସହ-ନିର୍ମାତା ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ ।

2020 ମସିହା ରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଆସିଥିବା ଦୁଖଦ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୂଆ ଦୁଃଖ ଭାବରେ ଅନିଲ ନାଇଡୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଯାଇଛି | ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଜୀବନ ଦୀପ ଲିଭି ଯାଇଛି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ଏହି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଜି ଜିନ୍ଦେଗୀ ଚାନେଲ ମୁଖ୍ୟ ସେଲଜା କେଜ୍ରିୱାଲ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘କିଛି କଥା ଅକୁହା ରହିଗଲା । ଏବେ କହୁଛି , ମୋ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁ ତୁମେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲ। ମୁଁ ଜାଣେ ସବୁବେଳପରି ତୁମେ ମୋ ଚାରିପାଖରେ ଅଛ ।’

‘ବାଣିଜ୍ୟିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର’ର’ ଦିଗ୍ଗଜ ବାଲ୍କି ‘ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୌରୀ ସିନ୍ଦେ ‘ନିଜର ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବେଳେ ସେ ନିଜର ବନ୍ଧୁ ଅନିଲ ନାଇଡୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ। ଅନିଲ ନାୟୁଡୁ ଏକ ଭିଡିଓ ଏଡିଟର୍ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏନେକ ବିଜ୍ଞାପନ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦେଶନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ | ସେ ନିଜର ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ହାଉସ୍ ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ସମସ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଜ୍ଞାପନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ତଥା ସମ୍ପାଦନା କରିଥିଲେ |

ଅନିଲ ନାଇଡୁଙ୍କ ନିଧନ ଖବର ଶୁଣି ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମାନେ ମଧ୍ୟ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଦୁନିଆର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କୁ ସମବେଦନା ଜଣାଉଛନ୍ତି |ହୋପ୍ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ସରେ ଅନିଲ ‘ଇଂଲିଶ୍ ୱିଙ୍ଗ୍ଲିଶ୍ ‘,’ ଶାମ’ଟାବ୍ ‘,’ ଡିଅର ଜିନ୍ଦଗି’,’ କି ଏଣ୍ଡ କା ‘,’ ପେଡମ୍ୟାନ୍ ‘ଏବଂ’ ‘ମିଶନ୍ ମଙ୍ଗଲ’ ର ସମ୍ପାଦନା ମଙ୍ଗ ଧରିଥିଲେ |

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବିଜ୍ଞାପନ ଜଗତରେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ଅନିଲ ନାଇଡୁ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ କୁ ଆସିଥିଲେ | ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପଢ଼ାଯାତି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତି ପାରିଥିଲା | ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରୀୟ ଚିନ୍ତାଧାରା ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚଳଚିତ୍ର ଗୁଡିକର ସମ୍ପାଦନା କରନ୍ତି | ସୁଟିଂ ସାରିବା ମାତ୍ରେ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଉପସ୍ତିତିରେ ହିଁ ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସେ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା | ବ୍ୟବସାୟିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମେତ ସେ ଅମିତାଭ ଙ୍କ ‘ପା’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ର ଭିଡିଓ ସମ୍ପାଦନା କରିଥିଲେ |

Share Your Views In Comments Below

comments